×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. oktobris, 2013
Drukāt

Žurnālists Lapsa “Baltic Screen” pārdēvē par “Putnu Bulbuli” un nodibina jaunu “Baltic Screen” (1)

Lapsa4

Žurnālistam Lato Lapsam piederošajam uzņēmumam SIA “Baltic Screen”, kas cita starpā izdevis grāmatu “Cits ķēķis: zem likumīgā “jumta””, mainīts nosaukums uz SIA “Putns Bulbulis”, tikmēr Lapsa nodibinājis jaunu uzņēmumu ar jau pazīstamo nosaukumu – SIA “Baltic Screen”.

 

Kā aģentūrai LETA paskaidroja Lapsa, viņš ir reģistrējis jaunu uzņēmumu un atkal ar nosaukumu “Baltic Screen”, kuram žurnālists ir vienīgais īpašnieks un valdes loceklis. Viņš cerot, ka jaunajam uzņēmumam “mūžs būs ilgāks un veiksmīgāks”.

Savukārt līdzšinējais “Baltic Screen” jeb tagadējais “Putns Bulbulis” “ar šādu nosaukumu acīmredzot arī aizies aizsaulē”, skaidroja Lapsa. Žurnālists skaidroja, ka uzņēmums, kas iepriekš ilgus gadus bija pazīstams kā “Baltic Screen”, ir nonācis reālas maksātnespējas stāvoklī un pēdējos maksājumus vairs nav bijis spējīgs veikt. “Firmas.lv” dati rāda, ka uzņēmumam “Putns Bulbulis” ir piemērots aizliegums reorganizācijai, pamatkapitāla samazināšanai, uzņēmuma veida maiņai, uzņēmuma vai tā daļu īpašnieku maiņai.

Kā ziņots, spēkā ir stājies spriedums, ar kuru par labu tiesnesim Raimondam Bulam viņa prasībā pret SIA “Lattelecom”, kā arī “Baltic Screen” par goda un cieņas aizskārumu portālā “Apollo” 2007.gada 12.februārī publicētajā rakstā “Turīgs. Skandalozs. Tiesnesis”, kopumā tika piedzīta 5340 latu atlīdzība par nodarīto morālo kaitējumu.

Ar minēto spriedumu apelācijas instances tiesa par labu Bulam no “Lattelecom” piedzina 5000 latu atlīdzību par nodarīto morālo kaitējumu un tiesāšanās izdevumus 250 latu apmērā. Savukārt no “Baltic Screen” par labu prasītājam tiesa piedzina 340 latu atlīdzību par nodarīto morālo kaitējumu un tiesāšanās izdevumus – 76,50 latus.

Lapsa aģentūrai LETA savulaik sacīja, ka pēc raksta “Turīgs. Skandalozs. Tiesnesis” par vairāku tiesnešu darījumiem nekustamo īpašumu jomā publicēšanas 2007.gada 12.februārī portālā “Apollo” Buls vērsies ar iesniegumu portāla redakcijā un prasījis atsaukt, viņaprāt, patiesībai neatbilstošās ziņas, kas saistītas ar viņa dzīvokļa īpašumu Jūrmalā un tā iegādei ņemto kredītu.

Publikācijā, atsaucoties uz Zemesgrāmatas datiem, apgalvots, ka īpašuma iegādes cena norādīta 41 500 latu. Iegādājoties īpašumu, esot ņemts 807 000 latu kredīts, kas atdots jau pēc pāris mēnešiem, tādēļ amatpersonas deklarācijā tas neesot parādījies.

Jau ziņots, ka šopavasar – pusotru gadu pēc Lapsas, Agneses Margēvičas un Kristīnes Jančevskas grāmatas “Cits ķēķis: zem likumīgā “jumta”” izdošanas – policijā saistībā ar to sākts kriminālprocess. Lieta sākta pēc Krimināllikuma 144.panta par korespondences, pa telekomunikāciju tīkliem pārraidāmās un citas informācijas noslēpuma pārkāpšanu. Persona, pret kuru sākts kriminālprocess, ir Lapsa.

Drošības policija (DP) aģentūrai LETA apstiprināja, ka aprīlī Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē pēc kādas privātpersonas iesnieguma sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 144.panta pazīmēm par elektroniskā pasta korespondences nesankcionētu publicēšanu interneta portālā “pietiek.com”, kurā tika pārpublicēts grāmatas “Cits ķēķis: Zem likumīgā “jumta”” fragments.

Jūlijā pēc Ģenerālprokuratūras lēmuma vienā lietvedībā apvienots Valsts policijas sāktais kriminālprocess ar kādu citu Drošības policijā izmeklētu kriminālprocesu. Šobrīd šajā lietā pirmstiesas izmeklēšanu veic DP. Neminot vārdus DP, apstiprina, ka krimināllietā ir kāda persona, kura tiek turēta aizdomās, un ir persona, kurai ir piemērots procesuālais stāvoklis – “persona, pret kuru ir uzsākts kriminālprocess”. Lapsa jau apstiprinājis, ka persona, pret kuru ir uzsākts kriminālprocess, ir viņš, un apgalvo, ka aizdomās turēto personu nepazīstot.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. DP ganlaikam nav ko darīt.Ķeriet labāk tos kuri sen būtu jānoķer.Vai tagad žurnālistus ķers tāpat kā Krievijā.Tuvojas 9.maijs redzēsim cik čakli DP ķers pie ŠTIKA” nelikumīgi sapulcējošos.

Draugiem Facebook Twitter Google+