×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. janvāris, 2015
Drukāt

Žurnālistu asociācija aicina izvērtēt LR valdes konkursu (7)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) valde uzskata par pamatotiem Latvijas Radio (LR) darbinieku atklātajā vēstulē minētos argumentus un faktus un aicina atklāti izvērtēt, vai LR valdes konkursā priekšsēdētāja amatam izraudzīts labākais kandidāts, informēja LŽA.

LŽA norāda, ka LR darbinieku atklātā vēstulē minētie argumenti liecina, ka Nacionālās Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) rīkotajā konkursā uz LR valdes locekļu vietām par LR valdes priekšsēdētāju varētu nebūt izraudzīts iespējami labākais kandidāts.

LŽA valde uzsver, ka šo konkursu kopumā raksturoja atklātības trūkums un, iespējams, tieši šis apstāklis arī novedis pie apšaubāma un nepārliecinoša rezultāta. Apzinoties, cik svarīga ir šāda amata kandidātu caurskatāma izvērtēšana, LŽA valde aicina NEPLP nodot atklātībai konkursa dalībnieku LR tālākās darbības vīziju vērtējumus, kā arī publiskot detalizētus NEPLP locekļu argumentus, kas noteica LR valdes priekšsēdētāja izvēli.

Ja LR valdes priekšsēdētāja ievēlēšanas process izrādīsies neatbilstošs konkursa nolikumam un NEPLP nevarēs pamatot, ka konkursā pēc būtības uzvarējis iespējami labākais kandidāts, LŽA uzskata, ka LR darbinieku prasība rīkot jaunu konkursus uz valdes priekšsēdētāja vietu ir pamatota. LŽA arī aicina NEPLP atbildīgi reaģēt uz LR darbinieku vēstulē minētajiem faktiem.

Jau vēstīts, ka NEPLP noraida jauna konkursa uz LR valdi rīkošanas iespēju. “LR valde izraudzīta atklātā konkursā, tā rezultāti atbilst likumam un konkursa nolikumam,” pauda NEPLP. Tāpat NEPLP noraida publiskajā telpā izskanējušos apgalvojumus, ka LR valdes konkurss esot ticis rīkots steigā un slepus. “Par katru konkursa soli NEPLP informēja sabiedrību,” teikts paziņojumā.

Otrdien tika izplatīta 148 LR darbinieku parakstīta atklāta vēstule, kurā viņi pieprasa jauna konkursa rīkošanu uz LR valdes priekšsēdētāja amatu. “Kā sava darba entuziastiem un savas raidorganizācijas patriotiem šāds [konkursa] iznākums mums nav pieņemams,” pausts vēstulē.

NEPLP iepriekš vienprātīgi par sabiedriskā medija valdes priekšsēdētāju iecēla pētījumu aģentūras “Factum Group” vadītāju Aldi Pauliņu, par LR valdes locekli programmu attīstības jautājumos kļuvusi bijusī ziņu aģentūras “BNS Latvija” valdes priekšsēdētāja Sigita Kirilka, bet par LR valdes locekli nodrošinājuma jautājumos iecelts Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pārstāvis Uldis Lavrinovičs.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Vajadzētu tomēr saprast, ka radio nav parasts uzņēmums, kur vadītāju var “atlasīt” specializēta firma. Radio ir 4.varas elements, kur lielai teikšanai vajadzētu būt arī klausītājiem, jo radiožurnālisti ne tikai informē, bet arī pārstāv tautas intereses. Līdz šim LR ir bijusi liela uzticība (to parāda socioloģiskās aptaujas). Tad kāpēc NEPLP grib sagraut labi strādājošu struktūru? Ja Siksnim vajadzēja palīgus lielās saimniecības vadīšanā, tad tādus vajadzēja dot nevis izmest mēslainē augstas klases profesionāli un tā vietā iebīdīt profānu.

  • Kādaļ iztapīgam sarosītu kremlistu tautas aizbāzēju cenzoram ir uztraukums , ka atviešu nīdēju siksni un viņa mankurtu bandu noliek savā vietā . Sen to mēslu vadadzēja patriekt uz kūdras purvu vai Getliņiem .Paldies NEPLP ka beidzot rīkojās latvju tautas labā un nepakļaujas sarosītu , kremlistu ķērcošu maitu kraukļu baram

 2. Ja tam Aldim Pauliņam būtu kaut mazumiņš godaprāta, tad viņš rīkotos vīrieša cienīgi un atkāptos pats. Nav jau tik neaizvietojams speciālists /esot sociologs/, lai radio bez viņa aizietu bojā – drīzāk gan otrādi, t.i., pilnīgs profāns radio lietās. Ja ir tik liela kolektīva pretestība, vai tad nevajadzētu prasties pašam un izbeigt šo farsu!?

  • Neuztraucies par goda vīra Pauliņa kunga goda prātu , bet gan par savējo .??????Kurš alkst pēc mutes aizbāšanas latvju tautai un sarosa un komunistu vircas propogandas devu , ko mīļais siksnis potēja .
   Patriekt visus radio mājas nīdējus uz visām 4 debess pusēm klāt paķerot cenzoru tomsonu .

 3. Vai kārtējais sorozītu uzlidojums? Atbildēt

  Vai kārtējais sorozītu uzlidojums? Un kāda “fobija” šoreiz tiks uzspiesta tautai?

 4. Vai tad kādam vēl nav skaidrs, kam pieder vara pār visiem medijiem pasaulē? Tāpēc viņi ievēl tos, kas ir paklausīgi viņiem un kārtīgi pildīs doto uzdevumu – zombēt tautu un atņemt tai to, kas vēl nav atņemts.

Draugiem Facebook Twitter Google+