Latvijā
Sabiedrība

“Mājas Viesa” žurnālists Ģirts Kasparāns saņem “Izcilības balvu” 16

Noslēdzot Latvijas Žurnālistikas asociācijas (LŽA) ikgadējo konferenci, pietkdien pasniegtas balvas par izciliem sasniegumiem žurnālistikā pagājušajā gadā. Kategorijā “Apraksts” tika apbalvots žurnāla “Mājas viesis” žurnālists Ģirts Kasparāns par rakstu “Mazulis brīvsolī”.

LASI LŽA IZCILĪBAS BALVU SAŅĒMUŠO ĢIRTA KASPARĀNA RAKSTU!

LŽA “Izcilības balva” tika pasniegta sešās kategorijās.

Kategorijā “Ziņa/reportāža” tika apbalvota Latvijas Televīzijas (LTV) žurnāliste Olga Dragiļeva par LTV Ziņu dienesta krievu valodas raidījuma “Ličnoje delo” sižetu “Krima. Divi gadi pēc”, kur tika ziņots par notiekošo Ukrainas pussalā Krimā divus gadus pēc Krievijas aneksijas.

Līdz ar Dragiļevu, kategorijā “Ziņa/reportāža” tika nominēts arī Latvijas Neatkarīgās televīzijas ziņu dienesta žurnālists Uldis Āboliņš par “Brexit” reportāžu – kopsavilkumu nedēļu ilgai sižetu sērijai un portāla “Delfi” žurnālists Ansis Īvāns par reportāžu sēriju no Ukrainas konflikta zonas “Delfi Doņeckas frontē”.

Intervijas kategorijā Izcilības balvu saņēma žurnāla “Ir” žurnāliste Māra Miķelsone par interviju ar profesoru Ivaru Lāci “Sagūstīts cilvēciski”.

Citi nominanti minētajā kategorijā bija Latvijas Radio (LR) 3 žurnāliste Sandra Ņedzvecka par interviju ar vācu aktieri Ulrihu Matesu un LR Ziņu dienesta žurnālisti Toms Bricis un Aiga Pelane par interviju ar Saeimas deputāti Aiju Barču.

Kategorijā “Apraksts” tika apbalvots žurnāla “Mājas viesis” žurnālists Ģirts Kasparāns par rakstu “Mazulis brīvsolī”.

Tajā pašā kategorijā par labāko aprakstu bija nominēta Laura Dumbere par publikāciju “Sieviete vai dieviete. Pārdomas par pārprasto sievišķību” žurnālā “Santa” un Guntis Bojārs un LTV Ziņu dienests par dokumentālo filmu ciklu “Bēgļiem ir sejas”.

Par labāko darbu kategorijā “Analītika/pētniecība” tika atzīts Ingas Šņores, Lindas Slokas, Matīsa Arnicāna un Gunta Bojāra LTV raidījuma “de facto” sižets “Finanšu policists no mātes-skolotājas manto pusmiljonu”.

Minētās kategorijas nominantu vidū bija arī Rudīte Spakovska, Annija Petrova, Laura Dzērve, Madara Fridrihsone, Dace Krejere, Ģirts Bišs no LR Ziņu dienesta par sižetu sēriju “Farmācijas neredzamā vara”, kā arī vairāku mediju žurnālistu veidots projekts “Psihiatrijas krēslas zona”. Šī pētījuma autori: Antra Ērgle (“Bauskas Dzīve”), Ilze Kuzmina (“Latvijas Avīze”), Iļja Kozins (LR), Ivars Soikāns (LETA), Viktorija Puškele (portāls “Tvnet”), Zane Mače (žurnāls “Ir”) un Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore Anda Rožukalne.

Par labāko veikumu reģionos LŽA Izcilības balvu saņēma sabiedrisko mediju portāla “Lsm.lv” autore Liepājā Liba Mellere par eseju “Pieminot Kuldīgas ebrejus.

Līdz ar viņu tajā pašā kategorijā tika nominēta LR korespondente Vidzemē Gunta Matisone par sižetu “Gribu Tevi atpakaļ”, kas veidots gada apskatam par būtiskākajiem notikumiem Latvijā un pasaulē. Tāpat uz balvu pretendēja arī “Zemgales ziņu” žurnālista Gaita Grūtupa analītiskais raksts par plānu celt lielveikalu “Depo” pie Lielupes promenādes “Peldu ielā grib turpināt pirms krīzes iesākto būvi”.

Savukārt kategorijā “Vizualizācija” tika apbalvots portāls “Delfi” par Černobiļas atomelektrostacijas avārijas gadadienai veltīto apskatu “Černobiļa 30 gadus pēc katastrofas.”

Šajā kategorijā uz balvu pretendēja arī LTV gada notikumu apskats “Naktsputni” un pētnieciskās žurnālistikas centra “RE:Baltica” veidotā interpretācija par Eiropas Parlamenta deputātes Ivetas Grigules (ZZS) paveikto “Kādai būtu jāizskatās Grigules apsveikuma kartītei”.

Tāpat LŽA konferences noslēgumā tika pasniegtas papildus balvas. Rīgas ekonomikas augstskolas (SSE Riga) Mediju centra balva gada redaktoram tika pasniegta TV3 raidījuma “Nekā personīga” galvenajai redaktorei un producentei Artai Ģigai.

Savukārt otrs apbalvojums bija “Intas Brikšes balva” laikrakstam “Bauskas dzīve” par uzdrīkstēšanos tiesas kārtībā risināt jautājumu par pašvaldības avīžu tiesībām tirgot reklāmas.

Kandidātus balvai varēja izvirzīt mediju vadība, žurnālisti un LŽA biedri. Tai bija iespējams pieteikt arī darbus, kuru autori nav asociācijas biedri. Iesūtītos darbus vērtēja žūrija.

LA.lv