Latvijā
Sabiedrība

Žurnālistu “Izcilības balvai 2016” nominēti arī “Latvijas Avīzes” un “Mājas Viesa” žurnālisti 16

Foto – Ilze Kuzmina

Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) “Izcilības balvas” žūrijas komisija izvērtējusi iesniegtos balvas kandidātus un izraudzījusies balvas nominantus sešās kategorijās, liecina LŽA mājaslapā publicētā informācija.

Kategorijā “Intervija” uz balvu pretendē Māras Miķelsones intervija ar profesoru Ivaru Lāci “Sagūstīts cilvēciski”, kas publicēta žurnālā “Ir”. Balvai izvirzīta arī Latvijas Radio 3 izskanējusī intervija ar vācu aktieri Ulrihu Matesu, ko veidoja Sandra Ņedzvecka, kā arī Latvijas Radio Ziņu dienesta žurnālistu Toma Briča un Aiga Pelanes intervija ar Saeimas deputāti Aiju Barču (ZZS).

Kategorijā “Ziņa/reportāža” nominēts Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta raidījuma “Ličnoje delo” sižets par notiekošo Krimā divus gadus pēc Krievijas aneksijas “Krima. Divi gadi pēc.” Sižeta autore – Olga Dragiļeva. Uz balvu pretendē arī LNT Ziņu dienesta “Brexit” reportāža – kopsavilkums nedēļu ilgai sižetu sērijai. Tās autors – Uldis Āboliņš. Šajā kategorijā balvai nominēts arī Ansis Īvāns no portāla “Delfi” par reportāžu sēriju no Ukrainas konflikta zonas “Delfi Doņeckas frontē”.

Kategorijā “Apraksts” nominēta Laura Dumbere par publikāciju “Sieviete vai dieviete. Pārdomas par pārprasto sievišķību” žurnālā “Santa”, Ģirts Kasparāns par publikāciju “Mazulis brīvsolī” žurnālā “Mājas viesis”, kā arī Guntis Bojārs un Latvijas Televīzijas Ziņu dienests par dokumentālo filmu ciklu “Bēgļiem ir sejas”.

Kategorijā “Analītika/pētniecība” uz balvu pretendē Inga Šņore, Linda Sloka, Matīss Arnicāns, Guntis Bojārs un Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” ar pētījumu “Finanšu policists no mātes-skolotājas manto pusmiljonu”, kā arī Rudīte Spakovska, Annija Petrova, Laura Dzērve, Madara Fridrihsone, Dace Krejere, Ģirts Bišs no Latvijas Radio Ziņu dienesta par sižetu sēriju “Farmācijas neredzamā vara”. Šajā kategorijā uz balvu pretendē arī vairāku mediju žurnālistu veidots projekts “Psihiatrijas krēslas zona”. Šī pētījuma autori: Antra Ērgle (“Bauskas Dzīve”), Ilze Kuzmina (“Latvijas Avīze”), Iļja Kozins (Latvijas Radio), Ivars Soikāns (LETA), Viktorija Puškele (portāls “Tvnet”), Zane Mače (žurnāls “Ir”) un Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore Anda Rožukalne.

Kategorijā “Labākais veikums reģionos” nominēta sabiedrisko mediju portāla “Lsm.lv” autore Liepājā Liba Mellere par eseju “Pieminot Kuldīgas ebrejus. Un ne tikai.”, Latvijas Radio korespondente Vidzemē Gunta Matisone par sižetu “Gribu Tevi atpakaļ”, kas veidots gada apskatam par būtiskākajiem notikumiem Latvijā un pasaulē. Uz balvu pretendē arī “Zemgales ziņu” žurnālista Gaita Grūtupa analītiskais raksts par plānu celt lielveikalu “Depo” pie Lielupes promenādes “Peldu ielā grib turpināt pirms krīzes iesākto būvi”.

Kategorijā “Vizualizācija” nominēts portāls “Delfi” par Černobiļas atomelektrostacijas avārijas gadadienai veltīto apskatu “Černobiļa 30 gadus pēc katastrofas.” Šajā kategorijā uz balvu pretendē arī Latvijas Televīzijas gada notikumu apskats “Naktsputni” un pētnieciskās žurnālistikas centra “RE:Baltica” veidotā interpretācija par Eiropas Parlamenta deputātes Ivetas Grigules (ZZS) paveikto “Kādai būtu jāizskatās Grigules apsveikuma kartītei”.

Konkursa laureāti tiks paziņoti LŽA Izcilības balvu pasniegšanas ceremonijā 17.martā.

Kandidātus balvai varēja izvirzīt mediju vadība, žurnālisti un LŽA biedri, balvai bija iespējams pieteikt arī darbus, kuru autori nav asociācijas biedri.

Iesūtītos darbus vērtēja žūrija: Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektore Rita Ruduša, žurnālistes Inga Spriņģe un Ivonna Plaude, Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore Anda Rožukalne un Latvijas Radio Ziņu dienesta producente Dace Krejere.

LA.lv