×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
8. augusts, 2016
Drukāt

“Ludzas Zemes” nedienas. Neatkarīgs laikraksts piedzīvo spiedienu publikācijas dēļ (5)

ludzaszeme

Jau vairākkārt esam rakstījuši par reģionālās preses nedienām, īpaši par to, kā neatkarīgus laikrakstus reģionos no tirgus izspiež pseidolaikraksti, ko izdod vietējās pašvaldības par nodokļu maksātāju naudu. Tajos lielākoties var atrast pašvaldības vadības slavinājumus, bet kļūdas un nelikumības tiek noklusētas. Tikmēr pret neatkarīgo reģionālo presi, kas kritizē vietējo varu, tiek izmantoti arī citi līdzekļi. Šobrīd neapskaužamā situācijā nonācis arī reģionālais laikraksts “Ludzas Zeme” (“LZ”).

“Nozieguma” būtība

Šā gada pavasarī “LZ” publicēja vairāku rakstu sēriju par zvērinātas advokātes Veras Lipskas darbību, kura vienlaikus ir gan Kārsavas novada domes juriste, gan privāta advokāte. Laikraksts bija saņēmis iedzīvotāju sūdzības, ka pašvaldība pie šīs juristes sūta cilvēkus, kuri domē lūguši juridisku konsultāciju. No domes “piespēlētajiem” cilvēkiem Lipska citkārt mēdzot prasīt samaksu par konsultāciju vai arī mēģina savervēt viņus par saviem klientiem. “Ļaudis to uzskata par viltību un ir sašutuši, ka patiesībā dome nav nodrošinājusi iespēju konsultēties juridiskos jautājumos pie neitrāla darbinieka,” atsaucoties uz “LZ” redakcijā saņemtajiem cilvēku viedokļiem, rakstīja žurnāliste Anita Daukšte. Rakstā “Nodrošina advokātei klientus” iekļauts arī otrās puses viedoklis, ko pauž Kārsavas domes priekšsēdētāja Ināra Silicka. Autore mēģinājusi sazināties arī ar pašu juristi, bet viņas komentāru iegūt nav izdevies. Toties uzreiz pēc raksta publikācijas “Ludzas Zemē” advokāte Lipska vērsusies Valsts policijā ar sūdzību par neslavas celšanu.

Sarunā ar “Latvijas Avīzi” V. Lipska pauda viedokli, ka “Ludzas Zeme” pret viņu īstenojot apzinātu nomelnošanas kampaņu. “Es sniedzu pašvaldībai juridiskos pakalpojumus saskaņā ar noslēgto līgumu – pārstāvu tiesvedībās, palīdzu sastādīt dokumentus un tamlīdzīgi, bet nesniedzu nekādas konsultācijas apmeklētājiem. Kā privāta advokāte es pārstāvu arī cilvēkus, bet tikai lietās, kas nekādā veidā neskar pašvaldību, jo to liedz advokāta ētika,” uzsvēra advokāte. Viņasprāt, redakcija izplata melus ar mērķi atriebties par to, ka Lipska kā advokāte savulaik veiksmīgi aizstāvējusi citu personu tiesvedībā pret šo laikrakstu un avīzei toreiz nācies kompensēt cietušajai zaudējumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. To melno valdošajos uzrok jau žurnālisti un tāpēc tie ar varu ir jāapklusina – te tev preses brīviba Latvijā! Nebūtu žurnālisti pat VID privātbizness zeltu un plauktu gar KNAB aizsietām acīm un ausīm ( kā ar kabatām?) un priekšniekiem, pat ministram ”neredzot, nezinot” .

  • papildus pilsonis Atbildēt

   Jā piemirsu – tā tas ir Bauskā, kad ar Bauskas avīzes palīdzību grib apklusināt Iecavas avīzi ( laikam , lai neizrunājas par daudz – bet kas pasūta mūziku? ).

 2. Situacija nav laba, ta ir prettiesiska, tiesam jebkuru zurnalistu par JEBKURU KRITISKU rakstu var kriminali vajat!!!! Ka gan tas Latvija pielauts? Un uzskatam sevi par demokratisku valsti. Es domaju, ka nav labak neka Krievijaa ar tas atpalicibu demokratijas izpratne

 3. Redziet kur noved speciāli piemērotā LEMBERGA apkarošanas prakse !Gadus 7 atpakaļ kad pieņēma KRIMINĀLLIKUMA labojumus par to tika brīdināta visa sabiedrība ,bet vara likās nedzirdam un nesaprotam. Tagad par jebko ,arī žurnālists par kritisku rakstu var tikt apsūdzēts SMAGais KRiminālists (slepkava,laupītājs,varotājs,Narkotiku dīler) tā Eiropā klasificē KRIMINĀLNOZIEGUMUS ,Bet kā LATVIJĀ?
  Smieties var ,bet nekas netiek darīts lai šāda prakse tiktu PĀRTRAUKTA. Tagad ērzelis ir konkrētā persona -žurnālists kurš atrodas Kriminālizmeklēšanas procesā !

  • Nu, Ventspili var nepieminēt. Tur visi neatkarīgie mediji ir iznīcināti saknē, līdz ar to nav jāķēpājas ar atsevišķiem žurnālistiem, kas kaut ko uzraksta vai pasaka.

Draugiem Facebook Twitter Google+