×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. maijs, 2013
Drukāt

Žurnālistu rallijs Latvijā un Lietuvā

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgā Rātslaukumā 31. maijā dienas vidū startēs starptautiskais žurnālistu rallijs, ko rīko Lietuvas preses autoklubs. Trase 511 km garumā aizvīsies pa Latvijas un Lietuvas ceļiem, un sacensības finišēs 1. jūnija vakarā pie Klaipēdas ostas kuģu termināļa.


Šajā žurnālistu rallijā tradicionāli piedalās aptuveni pussimts ekipāžu – dažādu mediju pārstāvji no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Polijas, Krievijas, Ukrainas un kādreiz arī kādi tālāki viesi. Rallijā parasti tiek iekļauti papildsacensību posmi, kas prasa saskaņotu ekipāžas darbu, dalībnieku atjautību, spēju orientēties apvidū un citas meistarīgam braucējam nepieciešamas īpašības. Turklāt jau otro gadu paralēli notiek sacensības tūrisma klasē, kur dalībnieki ceļo pēc pavisam atšķirīgas leģendas, bez ātrumposmiem, toties iepazīstot dažādas interesantas vietas un tur izpildot dažādus speciālus uzdevumus.
Šā gada žurnālistu rallija sportiskās kategorijas jaunums ir atsevišķi izdalīta klasisko automobiļu klases ieskaite. Par otru jaunumu varētu uzskatīt trases garumu. Kā minēts, tie ir 511 km – šī būs garākā sacensību distance Baltijas žurnālistu rallija vēsturē. Trasē paredzēti 35 papildsacensību posmi ar aptuveni 50 km kopējo garumu.

“Sacīkstes pa divu valstu ceļiem prasa daudz lielākas organizatoriskās pūles, tomēr, kā rāda pērnā prakse, tās piesaista lielāku dalībnieku skaitu no Latvijas un Igaunijas, tāpat apmierinātāki ir mūsu kolēģi, kuriem dota lieliska iespēja tuvāk iepazīties ar Latviju un izmēģināt savus spēkus tās vislabākajās autosporta bāzēs,”

stāsta Lietuvas žurnālistu autokluba prezidents Valds Vaļukevičs.

Ļoti interesanti speciālie posmi gaida Skrundā, uz kurieni rallija dalībnieki dosies uzreiz pēc sacīkšu atklāšanas Rīgā. Liepājā par rallistiem kļuvušos žurnālistus sagaida veselas četras speciālās sacensības, no kurām divās dalībnieki cīnīsies par sarīkojuma atbalstītāja “Toyota” speciālo kausu. Bet pirmās rallija dienas beigās dalībnieki izmēģinās spēkus “Latvijas Avīzes” ātrumposmā. Jāpiebilst, ka arī šogad žurnālistu rallijā piedalīsies “Latvijas Avīzes” ekipāža – ar redakcijas auto “Seat Leon” brauks Dainis Pūga un Guntars Pulss.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+