×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
2. decembris, 2013
Drukāt

Žurnāls “Agro Tops” decembrī (1)

AT_1_VAX-DEC

abonet_pogapirkt_poga

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

Agro Topā decembrī

Lauksaimnieku lobijs Briselē
Pirms diviem mēnešiem Mairu Dzelzkalēju, Zemnieku saeimas valdes priekšsēdētāja vietnieci, ievēlēja Briselē bāzētajā lauksaimnieku jumta organizācijas COPA viceprezidentes amatā.

Augam kā nezāles
Raitis Ungurs ir Latvijas Jauno zemnieku kluba valdes priekšsēdētājs un Kokneses novada Bebru pagasta z/s Rosmes īpašnieks. Jau otro gadu pēc kārtas viņš ir arī jauno lauksaimnieku konkursa Senču aicinājums žūrijas priekšsēdētājs. Cik viegli būt jaunajam lauksaimniekam Latvijā – par to intervijā.

Sēklu piedāvājums un pieprasījums
Latvijas Sēklaudzētāju asociācija aicināja nozares ekspertus un interesentus uz kopīgu diskusiju par situāciju sēklkopības nozarē, lai aktualizētu problemātiskos jautājumus un meklētu labākos risinājumus nozares attīstībai.

Sēklaudzēšanas līderi 2013
Pēc lauku apskatēm pieteiktajām platībām arī šogad stabils sēklaudzēšanas līderis Latvijā ir SIA Uzvara–lauks, taču sertificēts sēklas materiāls visvairāk sagatavots z/s Kotiņi, kas no 2012. gada ražas sagatavoja vairāk nekā 2400 tonnu sēklas.

Skrīveros arī turpmāk ražos sēklas
Latvijas lielākais zālāju sēklu audzētāja SIA Skrīveru sēklkopības sabiedrība oktobra vidū mainījusi īpašnieku – 100% uzņēmuma kapitāldaļu nonākuši SIA Zemes prieks īpašumā, kas savukārt pilnībā pieder kādam Vācijas zemniekam. Viņa intereses Latvijā pārstāv dēls Fabians Fennels.

Demonstrējums lopbarības pupu laukā
Lai apzinātu lopbarības pupu kā priekšauga pēcietekmi uz vasaras kviešu ražu un kvalitāti, kā arī noteiktu pupu optimālo izsējas normu, šovasar ierīkots demonstrējums zemnieku saimniecības Apšusala laukā Madonas novadā.

Agritechnica 2013 – iespaidi, pārdomas, tendences
Kopš iepriekšējās Agritechnica izstādes pagājuši divi gadi, un ražotāji šo laiku nav velti tērējuši. Inovāciju nominācijām vien iesniegti gandrīz 400 priekšlikumi. Izstādē pirmo reizi ar ekspozīcijām piedalījušies vairāk viesu nekā pašu vāciešu un vesels simts no tiem – ķīniešu.

Tehnikas sagatavošana ziemai vai ilgstošai dīkstāvei
Aktīvās darba sezonas nobeigumā lauksaimniecības tehnika noteikti ir jāsagatavo ziemas perioda dīkstāvei, lai nākamo sezonu varētu sākt bez liekām rūpēm un izdevumiem. Kā to labāk izdarīt un kas noteikti ir jāņem vērā, ja traktortehnika netiks izmantota vismaz trīs mēnešus?

Slaukt vairāk ir izdevīgāk
Saimniecībā Kalna Dambrāni Viesītē izkopts ļoti augstvērtīgs Holšteinas melnraibās šķirnes ganāmpulks, no kura aizvadītajā pārraudzības gadā iegūts augstākais izslaukums Latvijā – vidēji 12,7 tūkst. kg piena no govs. Saimniece Iveta Tīrumniece atklāj, ka plāno būvēt jaunu slaucamo govju novietni ar tūkstoš guļvietām.

Spēkbarības izdale govīm precīzās ēdināšanas sistēmā
Modernajās fermās ievieš precīzo ēdināšanas sistēmu un datorā tiek apkopota informācija par govs izslaukumu, laktācijas fāzi, fizioloģisko stāvokli, apēsto spēkbarības daudzumu utt. Pēc šīs informācijas katrai govij nosaka nepieciešamo spēkbarības devu, ko izēdina spēkbarības stacijās.

Gaļas liellopu audzēšanas aspekti Itālijā
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra lopkopības speciālistēm bija iespēja iepazīties ar Itālijas pieredzi gaļas liellopu audzēšanā veterinārārstu konferencē Igaunijā.

No jēra līdz gaļai
Aitu audzēšanas nozarei raksturīgi trīs galvenie produktu virzieni: gaļas, vilnas un piena ražošana. Mūsdienās visā pasaulē un arī Latvijā par nozīmīgāko virzienu kļuvusi gaļas ražošana.

Mēs audzējam visu un neko
Stādaudzēšana pēdējā laikā arvien aktīvāk piesaka sevi kā jaunu un dinamisku dārzkopības nozari. Iespējams, tas saistīts ar to, ka stādu audzētājus vieno jaunais, aktīvais Latvijas Stādu audzētāju biedrības valdes priekšsēdētājs Andrejs Vītoliņš.

Segumu izmantošana saldo ķiršu dārzos
Ja izvēlas augstvērtīgas un ziemcietīgas šķirnes, veic atbilstošu potcelma un stādīšanas attāluma izvēli, kā arī pareizi izveido un kopj vainagu, katru gadu var iegūt labas ķiršu ražas. Ņemot vērā augļu augsto tirgus vērtību, izdevumi par seguma ierīkošanu noteikti atmaksāsies.

Skābeņu audzēšana
Skābenes Latvijā vēl joprojām ir maz izplatīta dārzeņu kultūra. Vērtējot audzēšanas rentabilitāti, skābenes šķiet visai interesantas, bet jāņem vērā, ka to audzēšanā ir ļoti liels roku darba patēriņš, kā arī skābeņu tirgus apjoms ir ļoti mazs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Margrieta098@inbox.lv Atbildēt

    Kā var apkarot kukaiņus kuri pataisa skābeņu lapas caurumainas?

Draugiem Facebook Twitter Google+