Kultūra
Teātris un kino

Hermanis atlaiž arī Ķimeli9


Režisore Māra Ķimele
Režisore Māra Ķimele
Foto – Timurs Subhankulovs

Jaunā Rīgas teātra (JRT) mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis paziņojis, ka jaunajā sezonā teātra štatā vairs nebūs režisores Māras Ķimeles. Tāpat ārštatā pārgājusi aktrise, režisore un Hermaņa dzīvesbiedre Kristīne Krūze, vēsta žurnāls “Kas Jauns”.

Pagājušajā gadā vairāki teātri atlaida pazīstamus aktierus. Alvis Hermanis vispirms darbu JRT uzteica aktieriem Ivetai Polei, Edgaram Samītim, Gatim Gāgam, Lienai Šmukstei, Varim Piņķim un Andim Strodam, bet rudenī pēc atgriešanās no bērna kopšanas atvaļinājuma darbs neatradās arī Ingai Alsiņai-Lasmanei.

Tagad darbs Jaunajā Rīgas teātrī uzteikts arī režisorei Mārai Ķimelei (74), kura darbu teātrī sāka ar izrādēm “Kaislību spēle” un “Rutes grāmata” 1994. gadā – divus gadus pēc teātra nodibināšanas. Šo gadu laikā Māras Ķimeles iestudējumi JRT četras reizes saņēmuši Spēlmaņu nakts balvu, kā arī Eduarda Smiļģa balvu, galveno balvu Starptautiskajā R. Blaumaņa lugu festivālā Valmierā un “Dienas” gada balvu kultūrā, bet 2003. gadā režisorei piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis. Jāpiezīmē, tieši Māra Ķimele pēdējos gados JRT uzturējusi klasikas iestudējumu tradīciju.

Par to, ka viņa tiek atlaista, Mārai Ķimelei Hermanis vispirms paziņojis telefoniski, pēc tam arī klātienē, raksta žurnāls. Jaunā Rīgas teātra pārstāve Inga Liepiņa LA.lv paskaidroja, ka teātris nolēmis pilnībā atteikties no štata režisoriem. Prognozēt, vai Mārai Ķimelei JRT tiks piedāvāts kāds iestudējums nākamajā sezonā jaunajā statusā, vēl esot par agru.

Saistītie raksti
LA.lv