Kultūra
Literatūra

Žurnāls “Inostrannaja literatura” laidīs klajā latviešu literatūrai veltītu numuru1

Publicitātes foto

Prestižā Krievijas literārā žurnāla “Inostrannaja literatura” redakcija sagatavojusi speciāllaidienu, kam vāku rotā Jaņa Rozentāla gleznas “No baznīcas” fragments un uzraksts “Zaļo vārnu un zilo govju zeme”.

“Nosaukums ir neparasts, taču ataino realitāti – Latvijā patiešām dzīvo zilās govis un zaļās vārnas, turklāt kā pļavās un mežos, tā literatūrā,” raksta redakcija savā “Facebook” kontā.

Speciālizlaidums veltīts Latvijas simtgadei, un šajā žurnāla numurā redakcija plāno iepazīstināt lasītājus ar visu plašo tematisko un hronoloģisko mūsu literatūras spektru – no “jaunlatviešiem” (pie kuriem pieskaitīts Rūdolfs Blaumanis), Raiņa un Aleksandra Čaka līdz mūsdienu rakstniekiem – Maijai Laukmanei, Aivaram Eipuram, Kristīnei Ulbergai un citiem. Tāpat numurā ievietota saruna ar režisoru Viesturu Kairišu.

“Atrašanās pie pašas Baltijas jūras noteikusi valsts likteni – tai pāri gājuši neskaitāmi kari no Livonijas un Napoleona, līdz abiem pasaules kariem un revolūcijai,” raksta “Inostrannaja literatura”, piebilstot, ka vācu un krievu kundzība atnesusi ne tikai ciešanas, bet arī “gotiku, baroku un pārsteidzošu jūgendstilu, un tieši caur Latviju Krievijas impērijā nonācis telefons, fotoaparāts, automašīna “RussoBalt” un lidmašīna “Iļja Muromietis””.

Savukārt latviešu literatūra, uzsūcot vācu un krievu autoru daiļradi, radījusi savdabīgu pasauli, kura “bagāta negaidītiem sižetiem, spilgtām intonācijām un teiksmainu atmosfēru”.

LA.lv