×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
13. augusts, 2012
Drukāt

Žurnāls palīdzēja!

19

Dažkārt amatpersonas un atbildīgie darbinieki iedomājas, ka ir ķeizariņi, kuri pret pārējiem drīkst izturēties kā pret dzimtcilvēkiem. Taču, ja šo varoņu vārdus ceļ gaismā, ledus mēdz sakustēties.


 

Mūsu žurnāla šā gada 26. marta numurā rakstā “Visi gali ūdenī?” stāstījām par smago situāciju, kādā bija nonācis invalīds no bērnības Andrejs Bistrovs. Tiesu izpildītāja Pārsla Bērziņa 2011. gada augustā pēkšņi bez jebkāda brīdinājuma bija nobloķējusi viņa bankas kontu, paņemot visu tajā esošo naudu un atstājot cilvēku bez iztikas līdzekļiem. Taču darba vietas grāmatvedība laikā no 2006. līdz 2008. gadam no Andreja bija regulāri ieturējusi 30% no algas atbilstoši izpildu rakstam, un algas lapiņas liecināja, ka viss parāds nomaksāts. Toties tiesu izpildītāja 2011. gadā pēkšņi paziņoja, ka Andrejam vēl uzaudzis krietns parāds, līdz ar to tā summa palielinājusies gandrīz divkārt.

Kādēļ pēc trim gadiem bez jebkāda brīdinājuma tiesu izpildītāja apķīlāja Andreja kontu? Un, ja parāds nebija līdz galam nomaksāts, kāpēc viņa gaidīja trīs gadus? No kurienes šādas fantastiskas summas? Uz šiem jautājumiem tiesu izpildītāja atteicās atbildēt un par savu rīcību nekādus paskaidrojumus nesniedza.

Varbūt darba vieta tiesu izpildītājai nebija pārskaitījusi visu ieturēto naudu? Arī tur atbildes vietā klusums. Tātad – visi gali ūdenī?

Andrejs un viņa aizbildne Valentīna Stīpniece bija izmisumā, nespējot panākt nekādu skaidrojumu, kādēļ situācijā, kad parāds nomaksāts, uzrodas vēl kaut kādas nesaprotamas summas, kas aug kā sniega lavīna.

Nupat Valentīna Stīpniece redakcijai priecīgi raksta, ka lietas virzās uz labo pusi. SIA “Tukuma gaļas kombināta” valdes priekšsēdētāja Inta Leiba tiesu izpildītājai pārskaitījusi visu atlikušo parādu, kas acīmredzot jau agrāk bija atvilkts no Andreja algas, kā arī mutiski solījusi atdot tos 240 latus, ko no Andreja konta noskaitījusi Pārsla Bērziņa.

Savukārt tiesu izpildītāja Pārsla Bērziņa 20. jūlijā Tukuma rajona tiesai un Valentīnai Stīpniecei atsūtījusi oficiālu paziņojumu, kurā konstatē, ka Andrejs Bistrovs visu piedzenamo summu ir samaksājis. Tātad cilvēkam vairs nebūs jābaidās, ka kādā dienā tiesu izpildītāja atkal var nobloķēt viņa kontu un paņemt visu naudu.

Vienīgā bēdīgā ziņa ir tā, ka Andreja darba vieta – Tukuma gaļas kombināts – jau trīs mēnešus nav maksājusi algu (par maiju, jūniju un jūliju). Cilvēki nav saņēmuši ne latu…

Valentīna Stīpniece un Andrejs Bistrovs pateicas “Praktiskā Latvieša” redakcijai par publikāciju, kura sapurinājusi attiecīgās amatpersonas un rosinājusi nokārtot šo lietu. Tagad viņu ģimene ir radusi gandarījumu un sirdsmieru.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+