×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. marts, 2013
Drukāt

“Zuši” blēņosies vannas istabā


ReklāmfotoReklāmfoto

Pašmāju muzikālie dauzoņas, grupa “Double Faced Eels” dodas aktīvā koncertu turnejā “Vannas istaba”, kurā grasās prezentēt gan  jaunas kompozīcijas, gan vecos labos grāvējus, kā arī aplaimot publiku ar pilnu vannu pārsteigumu. 


 

Pie pašmāju populārās mūzikas apvāršņa vienība “Double Faced Eels” jeb “divkosīgie zuši” uzausa 2004. gadā, turklāt darīja to skaļi un pamanāmi. Trakulīgi ģitāru motīvi un pusaudzīgas enerģijas sprādzieni tā vien zibēja, muzikālajiem dauzoņām tikai parādoties uz skatuves, bet dziesmu vārdi kļuva par daudzu skolēnu (un ne tikai) jautrajām mantrām( “Krokodils”, “Kad man vairs nebūs 16” versija, “Pa jokam” u. c.). Viņu nemirstīgā himna “Zilais valis” ne tikai iekaroja gados jaunu trakuļu sirdis un prātus, bet uzkāpa līdz nominācijai par labāko dziesmu Mūzikas ierakstu Gada balvā.

“Bijām tādi kā pozitīvā roka pārstāvji. Tolaik šķita – vairākums dzied kaut ko “minorīgu”, gribējās likt kaut ko pretī,” atceras grupas līderis Marka, īstajā vārdā Mārtiņš Gailītis. Pagājuši gandrīz desmit gadi – apaļu jubileju “zuši” atzīmēs nākamgad. Šajā laikā izdoti trīs albumi – “Zilais valis”, “Kurš gribēja nogalināt Džūliju, nezinu, bet trāpīja mums” (2007) un “Vēl patiesāk” (2010). Nomainījies grupas sastāvs, kas nu jau trīs gadus turas pastāvīgs, bet pēdējā laikā uz āru sākusi spraukties “zušu” dabas otra, “brieduma”, puse.

“Tagad neesam veca, bet pieredzes bagāta grupa gan,” pasmīn Marka. Viņš spriež – krustu šķērsu izieti dažādi muzikālie raksturi un nākts pie atziņas – jāmainās nemitīgi. “Nav tā, ka visa mūsu daiļrade būtu viens vienīgs “trallallā”, jūtam, ka šobrīd maināmies.”

Šādām pārmaiņām pamats nav tālu jāmeklē – šobrīd Marka var lepoties ar ekonomikas maģistra grādu, gan atzīstot, ka viņa aicinājums tomēr paliek mūzika. “Daru to, ko protu.” Pašlaik viņa muzikālais darbības lauks ir paplašinājies – mūziķis darbojas arī kā ģitāras pedagogs un mūzikas producents. Starp citu, Eirovīzijas nacionālās atlases trešās vietas ieguvējas, Martas Ritovas dziesma “I’m Who I’m” skanēja Mārtiņa aranžējumā. Laika gaitā mainījušies ne tikai paši puiši, bet arī grupas fani. “Koncertos redzu gan tos ļaudis, kas zina no galvas vecās dziesmas, gan tādus, kas pārzina mūsu jaunāko daiļradi. Mēģinām uzrunāt kā vienus, tā otrus.”

Šobrīd “zuši” nobriest viņu jaunākajam, pēc skaita ceturtajam, studijas albumam, kas iznākšot jau rudenī. Tos, kuri sabijušies no grupas negaidītās “pieaugšanas”, Marka mierina – gaidāmajā albumā humora žanrs tomēr būs pārstāvēts, lai arī ne visās kompozīcijās. “Enerģiju centīsimies saglabāt, ātrs temps, varbūt nopietnāks, nobriedušāks vēstījums.” Mūziķis arī piebilst – iepriekš grupas albumus radījis pārsvarā viens, bet jaunā plate būšot grupas kopdarba rezultāts.

Tiesa, Eiropas tuvums darījis savu – gaidāmā plate skanēs tikai angļu mēlē. Marka atzīst, pašlaik Latvija izbraukāta un “iekarota” līdz pēdējam kaktiņam, tādēļ skats gribot negribot sniedzas pāri robežām.

“Kādreiz ārpus Latvijas vēl varēja nodziedāt kādu dziesmu krieviski, bet tagad par to var pat dabūt pa degunu,” smejas mūziķis un secina – gadu desmits ir nomainījies, esam tuvāk Eiropai.

Pašlaik “Double Faed Eels” gatavojas vairākiem vasaras festivāliem Baltijas reģionā. Tomēr līdz tam grupa, sekojot iepriekš aizsāktajai tradīcijai, dodas tematiskā koncerttūrē tepat – Latvijas mūzikas klubos. Iepriekšējos koncertos mūziķi apcerēja pilsoņu iecienīto tradīciju pulcēties virtuvē (tūre “Virtuve”), bet šoreiz uzmanības lokā nonākusi ikvienam labi zināmā dziedāšana vannā. “Šāda ālēšanās ir interesantāka pašiem, nevis vienkārši pabraukāt pa Latviju, atspēlējot “Zilo vali”,” ironizē Marka. Līdzi grupai šoreiz ceļos īpašs skatuves iekārtojums – vidēja latvieša vannas istaba ar tai nepieciešamo iekārtojumu. Līdzi – vecās labās un pa kādai jaunākai kompozīcijai.

 

VARBŪT NODER

15. III Valmiera – “Multiklubs”

16. III Ogre – klubs “Hauze”

22. III Rīga – “Četri balti krekli”

29. III Liepāja – “Fontaine Palace”

6. IV Skrīveri

12. IV Rīga – “Pie L-Tipa”

13. IV Madona – klubs “Pandas”

20. IV Aizkraukle – klubs “La Palma”

17. V Rīga – Latvijas 1. Rokkafejnīca

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+