×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
24. augusts, 2012
Drukāt

“Zvaigzne ABC”: mums nepelnīti pārmet to, ka esam un strādājam!

Foto - LETAFoto - LETA

Mums, Apgāda Zvaigzne ABC darbiniekiem, vairs nav nekāds pārsteigums, ka ik vasaru, kad aktualizējas jautājums par skolas mācību grāmatu iegādi, mūsu izdevniecība tiek padarīta par grēkāzi, kurš vainojams gan par to, ka vecākiem jāiegādājas skolas grāmatas, gan arī par to, ka dažādas skolas liek iegādāties atšķirīgas grāmatas, turklāt par augstām cenām… Mums nepelnīti pārmet to, ka esam un strādājam!

Tas viss notiek ne tikai sadzīviskā līmenī; mēs saņemam pārmetumus pat no izglītības un zinātnes ministra – šobrīd par to, ka mūsu izdotās grāmatas ir tās, kuras daļa skolu iegādājušās visvairāk.

1993. gadā, kad valstī bija visnotaļ dramatiska situācija,  mēs uz bijušās valsts izdevniecības Zvaigzne drupām dibinājām apgādu. Vecās, līdz neatkarībai izdotās, mācību grāmatas bija nederīgas, bet izglītības standarti vēl tikai tapa. Mēs pirmie ķērāmies pie šī smagā un sarežģītā darba, jo mūsu rindās bija pieredzējuši darbinieki. Mācību līdzekļi tika radīti no jauna: meklēti autori un atbilstoši jaunajām nostādnēm veidotas grāmatas.

Pretēji izplatītajam viedoklim, ka autors atnes manuskriptu un izdevniecība to nodrukā, – šis ir ilgs, sarežģīts un arī dārgs process, kurā piedalās ļoti daudz cilvēku: redaktori, konsultanti, recenzenti, korektori, mākslinieki, maketētāji un citi. Izdošanas process no manuskripta iesniegšanas brīža bieži ir ilgāks par gadu.

Izmantojot līdzšinējo darba pieredzi, pastāvīgi apgūstot jauno, rūpīgi sekojot IZM izstrādātajiem izglītības standartiem un nepārtraukti mācoties pašiem, šo gadu laikā esam kļuvuši par lielu nacionālu uzņēmumu, kurā strādā vairāk nekā 360 cilvēku. Mūsu apgāds veic vienu no svarīgākajiem darbiem – rūpējas par Latvijas bērnu un arī pieaugušo izglītību, izdodot gan mācību literatūru, gan citādi izglītojošas, kā arī izklaidējošas grāmatas. Mēs esam privāts uzņēmums, kurš par saviem līdzekļiem izstrādā jaunus mācību materiālus, vadoties no IZM mainīgajām prasībām.

Vēlamies atgādināt, ka skolas nosaka to, pēc kādām grāmatām jāmācās viņu skolēniem. Tas, ka mūsu izdotās grāmatas tiek atzītas par labām, ir nevis nejaušība vai negodīgas rīcības rezultāts, bet gadiem ilga, pamatīga un skrupuloza darba augļi. Nav saprotams, kāpēc izglītības un zinātnes ministrs mācību grāmatu iegādi pārbauda, izvērtējot skaitļus, nevis saturu. Mūsuprāt, būtu loģiski, ja izvērtētu piedāvājumā esošo mācību grāmatu saturisko kvalitāti, un pēc tās tiktu spriests, pēc kurām grāmatām mācīties mūsu un jūsu bērniem.

Mēs nesaņemam gandrīz nekādu finansiālu atbalstu ne no valsts, ne no pašvaldībām. Bieži vien tiekam vainoti jautājumos, kuri nav un kuriem arī nebūtu jābūt mūsu kompetencē.
Mūsu sekmes, mūsu veiksmes un izdoto grāmatu augstā kvalitāte tiek publiski klasificēta kā mantrausība un teju vai noziegums, pilnībā ignorējot pat Tiesībsarga atzinumu par to, ka valsts un pašvaldības ir tās, kurām jānodrošina mācību līdzekļu pieejamība visiem skolēniem.

Uzskatām, ka valdībai ir pienācis laiks gādāt par nopietnām pārmaiņām izglītības sistēmā, nevis meklēt vainīgos tur, kur to nav!

Lai mums visiem veicas!

 

Apgāda Zvaigzne ABC darbinieki:

Galvenā redaktore Ilze Briģe
Mācību grāmatu kvalitātes grupas vadītāja Gita Andersone
Mārketinga nodaļa: Gints Balodis, Vineta Tropiņa, Laima Nagliņa, Egita Puķīte, Kristīne Allikas.
Sabiedrisko zinātņu izdevumu grupa: Ilze Sausiņa, Elīna Vanaga, Baiba Vītola
Tulkoto populārzinātnisko izdevumu grupa: Kārlis Sīmanis, Zane Seņkova, Inta Rozenvalde,  Meldra Bērziņa, Dace Rudzīte
Vēstures projektu vadītājs Valdis Klišāns
Ārzemju literatūras redakcija: Una Orinska, Kristīne Sadovska, Anita Poļakovska, Iveta Polkmane
Sākumskolas projektu grupa: Iveta Ikale, Indra Putre, Ilze Cine
Valodu grupa: Sarmīte Lomovceva, Nanete Neimane, Veronika Pužule, Margita Krasnā,Jana Taperte, Oļesja Burkevica, Diāna Romanoviča, Inese Miesniece
Latviešu valodas, literatūras un mākslas grupa: Aldis Vēvers, Daina Randare, Gundega Sēja, Lolija Soma, Santa Grigus, Māra Rune
Dizaina grupas vadītāja Inguna Kļava-Švanka
Dabaszinātņu grupa: Guntis Kalns, Agnese Biteniece, Maruta Kusiņa, Gints Tenbergs, Ilona Ruķere, Marika Taube

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+