×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. marts, 2016
Drukāt

Zvaigžņu intriga Liepājā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trešdien "Lielā Dzintara" Kamerzālē uzstāsies viena no šobrīd pasaulē pieprasītākajām koka pūšamo instrumentu mūziķu apvienībām – "Carion Quintet".

Festivāls ir kļuvis saturiski bagātāks, jo jaunajā, pārdzimušajā formātā tajā piedalās ne vien pianisma zvaigznes, bet arī izcili diriģenti, vijoles un mežraga virtuozi, Latvijas Radio koris, spoži kamermūziķi un Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO).

 

Šodien plkst. 19 “Lielajā Dzintarā” uzstāsies “Spīķeru kvartets” – muzikāla savienība, kas saticīgi un radoši muzicē kopš 2011. gada. Tajā spēlē orķestra “Sinfonietta Rīga” koncertmeistare Marta Spārniņa, viņas vietnieks Anti Kortelainens, orķestra altu grupas mūziķe Santa Vižine un LSO čellu grupas koncertmeistars Ēriks Kiršfelds. Trešdienas vakarā “Lielā Dzintara” Kamerzālē uzstāsies viens no šobrīd pasaulē pieprasītākajiem koka pūšamo instrumentu kvintetiem – “Carion Quintet”. Tā ir panākumiem bagāta un kritiķu slavināta dāņu–latviešu mūziķu apvienība, kurā muzicē flautiste Marija Staino, obojists Egils Upatnieks, mežradznieks Dāvids M. A. P. Palmkvists, fagotists Nilss Anderss Vedstens-Larsens un klarnetists Egīls Šēfers. Mūziķi uzstājas bez notīm, kā īsteni aktieri viņi pilnībā nododas skaniskās informācijas vēstīšanai, un te ir nozīme katrai grimasei, smaidam un žestam. Par programmu, ko kvintets skaņu ģērbā ietērps Liepājā, klarnetists Egīls Šēfers teicis: “Tā skatuviski ir ļoti efektīga – spridzinoša, enerģiska, viegla, virtuoza.” Koncertā – Ģerģa Ligeti vijīgās bagatelles, Dmitrija Šostakoviča pievilcīgās raksturdejas, Franča Lista apdarinātās Paganīni etīdes pārveids, Žaka Ibēra šarmantie nieciņi, arī Ludviga van Bēthovena okteta aranžija – koncertprogramma “SchauSPIEL”. Savukārt piektdien, 11. martā, būs iespēja pieredzēt festivāla jaunumu – atsevišķu kora mūzikas koncertu, kurā arī uzstāsies liela mēroga zvaigznes – fascinējošais Latvijas Radio koris Sigvarda Kļavas vadībā. Sestdien, 12. martā, pie LSO diriģenta pults stāsies tā ilggadējais viesdiriģents Lucs Kēlers (Vācija), bet pie klavierēm sēdīsies pianiste Šeila Arnolda (Indija/Vācija). Svētdien, 13. martā, noslēguma koncertā LSO diriģēs mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Atvars Lakstīgala un solo partijas izpildīs Elīna Bukša (vijole) un Kristofs Ess (Vācija, mežrags).

 

Starptautiskā zvaigžņu festivāla izlase

“Carion Quintet” 9. martā plkst. 19.

“Fascinējošās balsis”, Latvijas Radio koris, 11. martā plkst. 19.

Noslēguma koncerts 13. martā plkst. 18.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+