Apbrīno

“Zvaigžņu lietus” ar patiesu cieņu pret klausītājiem 16

Publicitātes foto

Arī šajā svētku mēnesī turpinās Latvijas sirdsdziesmas meklēšana. Decembrī grupa “Zvaigžņu lietus” klausītājiem piedāvā dziesmu “Ja vien rītdien…”. “Dziesma par sajūtām. Par mirkli, kad gribas apstāties, apskatīties uz sevi,” teic Armands Sviķis.

Tieši pirms gada “Zvaigžņu lietus” aptaujā piedalījās ar dziesmu “Roku man sniedz”. Kopā ar Armandu nosmejamies, ka tradīcijas lauzt nevar un pēc gada atkal esam tikušies, lai atskatītos uz paveikto un mazliet atklātu arī nākotnes plānus. “Tātad, kas ir mainījies? Esam kļuvuši par vienu gadu vecāki, nezinu, vai gudrāki… cerams, bet atkal esam nospēlējuši vienu fantastisku sezonu visā Latvijā un daudz ko redzējuši. Pabijām arī Zviedrijā. Tuvojoties gada beigām, sapratām, ka ir jāsāk strādāt pie grupas 25 gadu jubilejas albuma. Mums šis dzimšanas dienas lielais notikums ir 2018. gada rudenī, bet esam sākuši rakstīt albumu, lai paspētu līdz 2018. gada sākumam to pabeigt un tad jau visu 2018. gadu pavadīt tādā kā lielas dzimšanas dienas zīmē ar vairākiem koncertiem un foršām ballītēm. Protams, 25 gadi – tas jau ir nopietni!!! Pašiem arī beidzot jākļūst nopietniem,” smaidot teic Armands.

Jaunā dziesma “Ja vien rītdien…” ir bez saksofona skaņām, roķīgāka. Armands piekrītoši saka: “Jā, nedaudz roķīgāk un nedaudz agresīvāk, bet nezaudējot “Zvaigžņu lietus” īpašo skanējumu. Gribam ar kaut ko paeksperimentēt un reizē arī iedot kādu odziņu visā skanējumā. Šis albums, mūsuprāt, būs visai krāsains aranžējuma ziņā, jo gribam pateikt, ka mums patīk dažādība, ko arī var dzirdēt mūsu ballītēs, lai nav vienmuļi un garlaicīgi. Saksofons jaunajā albumā nekur nepazudīs, un jau nākamā gada sākumā pie klausītājiem nonāks dziesma ar saksofona skaņām un atkal varēsim priecēt mūsu atbalstītājus ar savas grupas “āķīti”.” Roķīgi filozofiska dziesma, kas vedina uz filozofiskām pārdomām par dzīvi. Vai grupa ir krustcelēs? “Pati dziesma “Ja vien rītdien…” ir visnotaļ filozofiska, un viss dziļums ir ielikts tieši nosaukumā – “Ja vien rītdien…” un daudzpunkte izsaka visu un beigās neko. Katrs varam pielikt klāt un iedomāties, kas ir tas, ko mēs vēlamies no rītdienas, kādu mēs vēlamies rītdienu. Mūsu vienīgais ieteikums, lai par ko jūs izšķirtos, neaizmirstiet tuvākos, mīlestību, savu sirdi un tad jau viss būs kārtībā. Pati grupa nav krustcelēs, bet gan lielā ātrvilcienā, jo ir ļoti daudz darba un daudz apņemšanās nākamos divus trīs gados, līdz ar to mūsu pārdomas aprobežojas ar to, kā visu laikus izdarīt,” neslēpj Armands.

Viss plūst un mainās, tagad grupas atgriežas sirdsdziesmu aptaujā. “Katram cilvēkam, manuprāt, ir vairākas sirdsdziesmas, kaut gan sirds mums visiem ir tikai viena. Kāpēc tā? Tāpat kā ar mūsu garastāvokli – šodien labs, vakar čābīgs, rītdien draisks – ir arī ar sirdi – tai patīk dažādība un katras dienas nokrāsām, manuprāt, var pieskaņot pareizo noti, takti un mažoru, vien jāspēj atrast to komplektiņu, kas mums der. Atrast pareizās melodijas, kas uzmundrina drūmos brīžos un veldzē prieka brīžos no pārkaršanas. Ja domājam par aptauju, jāteic, ka katrs cilvēks var piemeklēt savu dziesmu “komplektiņu”, kas viņam būs noderīgs un, protams, vienu no tām visām izvēlēties kā sev vistuvāko – tiem vispersoniskākajiem brīžiem. Varbūt arī “Ja vien rītdien…”,” nosaka Armands.

Gandrīz 25 gadi uz skatuves. Klausoties “Zvaigžņu lietu”, ir sajūta, ka grupai jauda tikai pieaug un pieaug. “Tas nav ne maz, ne daudz. Ja man kāds pirms 25 gadiem teiktu, ka es spēlēšu uz skatuves vismaz 25 gadus – es atbildētu, ka viņam kaut kas ar galvu nav īsti kārtībā. Šodien esmu ļoti pateicīgs klausītājiem, atbalstītājiem un visai grupai par to, ka mums ir bijusi un ir iespēja vēl uz skatuves būt interesantiem un saistošiem. Mums vēl ir ko teikt, uzkāpjot uz skatuves. Mūsos vēl ir dzirksts spēlēt, un mēs vēl nejūtam, ka ostu pēc parafīna… Laikam mūsos tieši tagad sākt iedegties tas noturības un ilgmūžības gars un vēlme, pārliecība tikai pieaug. Vēl ir uztraukums, kāpjot uz skatuves, un liela pienākuma apziņa, spēlējot un rakstot dziesmas, un tas ir ļoti forši. Par jaudu?!? Mēs esam jaudīgi džeki un, domājams, tādi arī paliksim… Mums vēl ir vieta uz skatuves, un mēs ar godu to arī aizstāvēsim – mēs, “Zvaigžņu lietus”, to zinām! Te milzīgs paldies mūsu atbalstītājiem visā Latvijā. Viņi mums dod lielu spēku un pārliecību par to, ko, kā un kāpēc mēs darām. Te gan jāpiebilst, ka “Zvaigžņu lietus” savos 25 gados nevienu brīdi ilgāk par mēnesi nav pārtraucis muzicēt, pat pārvarot smagas slimības!!! Tā ir attieksme un cieņa pret klausītājiem un atbalstītajiem,” nopietni saka Armands.

Pirms gada, kad runājām, grupa bija īstā ballīšu karuselī, un izskatās, ka arī nākamais turpinās griezties tikpat strauji. “Šobrīd jau tiek pieteikti atsevišķi pasākumi uz nākamā gada beigām. Decembris ir uzņēmumu ballīšu laiks, bet vienu ballīti 30. decembrī nospēlēsim arī publiski Pūres kultūras namā, un tad jau jaunajā gadā ir iezīmēti pasākumi gan Liepājā, gan Raganā, gan Džūkstē. Sekojiet līdzi www.zvaigznulietus.lv, kur parādās visi pasākumi. Esam arī “Facebook” un citos sociālajos tīklos. Izmantojot situāciju, varu piebilst: zvaniet laikus un arī pie jums aizbrauksim,” smaidot teic Armands un sirsnīgi saka: “Pats galvenais – priecīgus un gaišus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu!”

LA.lv