×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
7. augusts, 2014
Drukāt

“Zvaigžņu lietus” atgriežas pie pamatvērtībām


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas šlāgeraptaujā pēc ilgāka pārtraukuma atgriezusies grupa “Zvaigžņu lietus” ar dziesmu “Ļauj, lai matu cirtas krīt”. “Ar puišiem paņēmām kolektīvu pauzi un bijām dzirdami tikai ballītēs un koncertos visā Latvijā,” tā klusēšanas pauzi aptaujā paskaidro Armands Sviķis.

Armands atzīstas, ka tagad aptaujā ir tikai sakritības pēc. “Rakstām sesto albumu. Aptaujas veidotāji dzirdēja dziesmas no jaunākā albuma un uzaicināja iesniegt kādu dziesmu aptaujai,” smaidot saka Armands un atklāj, ka Ilmāra Dzeņa dziesma “Ļauj, lai matu cirtas krīt” puišus uzrunāja personiski. “Grupa “Keksi” šo dziesmu ir ierakstījusi rokenrola stilā. Mums šai dziesmai ir balādes versija. Atgriežamies pie pamatvērtībām un mēģinām, lai tās paliek par nezūdošu vērtību.”

Armands nemaz necenšas noliegt, ka dalība aptaujā ir atpazīstamība grupai. “Mirkļa foršums! Iespēja satikt kolēģus. Katrs braucam uz savu debespusi un satiekamies tikai tādos lielos pasākumos. Te var apspriest radošos plānus un vienam otru novērtēt. Latvijā ir liela konkurence šlāgermūzikas lauciņā, tāpēc atpazīstamība ir vajadzīga, lai klausītājs izvēlētos arī mūs saviem pasākumiem. Neesam mūziķi 24 stundas dienā. Esam katrs savos darbos. Mūzika mums ir paralēli, var teikt, kādi 50%,” teic Armands.

Grupas mūziķi apvienojās pirms 23 gadiem. Armands atceras, ka gadu grupa bija bez nosaukuma. Savu nosaukumu tā atrada 1993. gada rudenī. “Tik zīmīgais nosaukums tika atrast rudens zvaigžņotajās debesīs, veroties debesīs no mēģinājuma telpas balkona. Kāds no kolēģiem ieminējās, ka tik skaisti krīt zvaigznes, vai nevaram būt grupa “Zvaigžņu lietus”? Nekādas dziļākas filozofiskas jēgas nosaukumam nav, tas ir tikai saistīts ar grupas dibināšanu,” atceras Armands.

Grupa savos 23 gados apbraukājusi gandrīz visu Latviju. “Laikam visvairāk esam spēlējuši Kurzemē, Zemgalē līdz Vidzemes un Latgales robežai. Savs fanu pulciņš mums ir Sēlijas pusē. Par braukšanu pa Latviju varu teikt, ka viss atkarīgs no zvaigžņu stāvokļa. Reizēm ir bijis tā, ka visi koncerti mēnesi ir izpirkti, ka nemaz netiekam ārā no Ventspils novada,” smejoties saka Armands.

Grupas sestais albums ir pilnīgi citāds nekā visi iepriekšējie, jo tajā nebūs nevienas grupas oriģināldziesmas. “Šajā albumā būs populāru dziesmu kaverversijas. Viss albums ir tādā “Smokie” stilā. Vieglais roks. Šlāgerroks. Gribam parādīt, ka latviešu dziesmas ir labas un var patikt ne tikai manas mammas vecuma cilvēkiem. Gribam parādīt jauniešiem, cik latviešu mūzika ir unikāla pasaulē. Savas dziesmas ir jādzied un jānovērtē. Latviešu dziesmas tiešām ir unikālas. Mēs paši ar šo faktu lepojamies. Gribam ar kaverversijām uzrunāt arī jaunāko paaudzi. Albums ir par mūsu valodu, dziesmām, par mums pašiem. Albumā dzirdēsit dziesmas “Taurenīt”, “Liepas satumst”, kas būs klausāmas “Zvaigžņu lietus” stilā,” radošos plānus atklāj Armands un piebilst, ka grupa vēlas uzrunāt auditoriju no 20 līdz 45. “Varbūt tāpēc nespēlējam tik daudz valsīšu. Mums ir izcili labs latviešu šlāgeris! Kāds Latvijā zināms popmūzikas pārstāvis reiz man sarunā teica: “Jums veicas! Jūs spēlējat vispopulārāko žanru pasaulē ar vislielāko klausītāju skaitu. Nesaprotu, kāpēc Latvijā tik nicīgi izturas pret šlāgeri?” Mēs jau nespēlējam klasisko šlāgeri. Esam ar atvērtu sirdi. Es klausos ļoti daudz un dažādu mūziku. Mēs gribam muzicēt latviski. Kāpēc? Var jau iekliegt angliski un var teikt, ka šlāgerim nav teksta, bet, paklausoties latviešu sacerētos angļu vārdus, vispār nav teksta. Varbūt ir apziņa, ka dzied angliski, kā kādreiz svarīgi bija dziedāt krieviski. Nevajag lēkt cita biksēs! Kas tad, ja ne mēs, dziedās latviski,” noprasa Armands.

Vasaras otrā puse grupas puišiem ir saspringta. Lielākie pasākumi ir 9. augustā – Dunikas novada 95. dibināšanas svētki un tad 23. augustā Jūrkalnē vasaras noslēguma zaļumballe, bet pa vidu visu augustu sporta spēles lieliem un maziem, kuros par mūziku gādās “Zvaigžņu lietus”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+