×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. decembris, 2015
Drukāt

“Zvaigžņu lietus” nepārtrauktā ballīšu karuselī

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Bildē no kreisās puses: Jānis Mihailovs, Alvis Grīnbergs, Armands Sviķis, Gundars Minalgo, Vairis Ausvalds.

Latvijas šlāgeraptaujai savu jaunā albuma tituldziesmu “Roku man sniedz” piedāvā grupa “Zvaigžņu lietus”. “Dziesmai “Roku man sniedz” ir harisma,  tā tiešām ir forša dziesma un liekas, ka tai pietiek spēka nest albuma nosaukumu un reizē būt tituldziesmas lomā,” smaidot teic Armands Sviķis un viņš cer, ka šī dziesma iekļūs grupas atbalstītāju mīļāko dziesmu pūrā.

Jaunajā albumā grupa apkopojusi 12 dziesmas no sava ballīšu repertuāra, līdz ar to tajā ir labi zināmas un tautā iemīlētas dziesmas. Tajā iekļautas gan latviešu, gan ārzemju komponistu, gan tautasdziesmu apdares. “Šis albums tapis, kā noslēdzot kādu posmu mūsu radošajā darbībā, kurā esam apkopojuši un ierakstījuši to, ko mēs praktiski spēlējam ballītēs. Šajā albumā nav mūsu autordziesmas, bet gan tautā vairāk vai mazāk zināmas populāras dziesmas, kas daudzu gadu garumā izslīpētas mūsu ballītēs,” atklāj Gundars Milango.

Šis ir grupas sestais albums. Pēc piektā albuma izdošanas 2013. gadā grupas puiši vienojās, ka viņiem būtu laiks izdot kādu albumu, kurā tiktu atskaņotas dziesmas no tautas jeb tautā dzirdētas un varbūt mazāk dzirdētas dziesmas un melodijas. “Daudzi mūsu atbalstītāji un fani ir lūguš, vai varam vismaz vienu ballītes fragmentu iekļaut kādā albumā, lai to var paklausīties, kad “Zvaigžņu lietus” nav pieejams. Tā, lūk, arī tapa ideja par sesto albumu. Albumā iekļautas 12 kompozīcijas, kuru atlase bija ļoti grūta, jo pūrā mums ir ļoti daudz dziesmu, izvēlēties kaut ko tiešām interesantu bija ļoti sarežģīti. Vēl tika nolemts atsevišķas dziesmas atdzejot no citām valodām, lai būtu nedaudz citāda pieskaņa un nebūtu tikai tautā iedziedātās dziesmas, bet arī kaut kas vēl. Tā tika salasīta, manuprāt, laba izlase ar lielu dziesmu dažādību – gan jestrākas, gan romantiskākas, gan pārdomām pārbagātas dziesmas. Mums liekas, ka ir izdevies! Ir iekļautas tādas visiem zināmas dziesmas kā “Ļauj lai matu cirtas krīt”, “Vējš aiziet raudādams”, “Dzērvenīte”, “Liepas satumst”, “Ūdensrozes”, “Acis tumsīgās” (“Oči čornije”) un citas. Tāpat popūrijs ar slavenākajām galda un “zemgalda” dziesmām,” smaidot teic Armands. Albums tapa divus gadus. “Kaut arī daudzas no šīm dziesmām regulāri bija skanējušas mūsu ballītēs, tik un tā to ierakstīšana prasīja lielu uzmanību. Katra no dziesmām tika kārtīgi izsvērta, lai tā sniegtu maksimālu baudījumu klausītājam,” nosaka Armands.

“Roku man sniedz” ir viena no tām dziesmām, ko grupa atdzejojusi. “Tituldziesma “Roku man sniedz” mūsu skatījumā ir albuma favorītdziesma, tā ir sena dziesma, ko gribējām aktualizēt latviešu valodā mūsu aranžējumā. Tās oriģināls skanēja vēl padomju laikos igauņu dziedātājas Annes Veski izpildījumā,” atklāj Armands.

Ja ir jauns albums, tad grupai ir iemesls doties lielākā vai mazākā koncerttūrē. “Šobrīd esam nepārtrauktā ballīšu karuselī. Gada nogalē ir ļoti daudz slēgto, korporatīvo pasākumu, tādēļ ir mazāk laika publiski pieejamām ballītēm. Viena no tuvākajām ir Tumes kultūras namā 19. decembrī, tad janvārī Liepājas Latviešu biedrības namā. Ja nopietni, šobrīd jau gadu uz priekšu tiek rezervēti atsevišķi datumi, lai mūs dzirdētu. Protams, ir vēl nākamgad daudz datumu, kuros varam paspēt ielikt kaut ko un aizbraukt pie mūsu atbalstītājiem,” grupas aizņemtību skaidro Armands. Grupa aktīvi koncertē ne tikai Latvijā, bet arī aiz tās robežām. Atceroties vienu no pēdējiem braucieniem, Armands teic: “Pēdējais no interesantākajiem braucieniem bija pie tautiešiem Īrijā, Karlovā, kur tika pavadītas foršas kurzemnieku dienas. Ballīte bija jauka un mums, protams, laba pieredze un arī citas emocijas. Jāsaka, ka sākumā bijām nobijušies un satraukušies, bet viss bija labi un mūs tiešām uzņēma sirsnīgi. Esam iecerējuši arī 2016. gadā aizbraukt līdz Anglijai.”

“Zvaigžņu lietus” ballīšu karuselis ir iegriezies! Tas turpināsies arī jaunajā gadā, tāpēc Armands smaidot visiem grupas atbalstītajiem teic: “Gaidām mūsu fanus un atbalstītājus tikpat spriganus un foršu arī 2016. gadā un visiem laimīgu un skanīgu Jauno gadu no “Zvaigžņu lietus”!”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+