×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
6. janvāris, 2012
Drukāt

Zvana draugam, piezvana ienaidniekam
 (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Noskaidrojies, ka pagājušā gada 30. septembrī tolaik Saeimas deputāts, tagad pensionārs Visvaldis Lācis patiešām nejauši sazvanījis žurnālistu Aleksandru Šabanovu.

 

Notikušais tā sadusmojis Šabanovu, ka viņš atbildējis ar mobilo telefonu īsziņu palīdzību, zvanītāju nosaucot par “parteigenosse fašist” un atgādinājis par Nirnbergu.

“Savā mobilā telefona aparātā numurus neglabāju – tos rakstu biezā bloknotā. Tāpēc to ļoti rūpīgi pāršķirstīju, meklējot līdzīgu numuru tam, kāds ir Šabanovam. Sev par lielu pārsteigumu atklāju, ka mana drauga, Vestienas pagasta pārvaldnieka Artūra Vīles-Bērziņa telefona numurs atšķiras tikai par vienu ciparu – viņu todien arī mēģināju sazvanīt. Tātad sanāk, ka biju kļūdījies ar vienu ciparu, un tagad atceros, ka man atbildēja ne sevišķi saprotamā un laipnā krievu valodā, uz ko atbildēju krieviski, lai runā skaidrā literārā valodā bez kliegšanas, jo neko nesaprotu. Tā kā dzīvoju latviskā vidē, mana krievu valoda nav izcila, tāpēc varbūt otrā galā izklausījās, ka speciāli kropļoju valodu. Bet jebkurā gadījumā nekādus apvainojumus neizteicu,” skaidro V. Lācis.

Sirmais kungs pieļauj, ka A. Šabanovs viņu pēc balss vai telefona numura atpazinis un tāpēc atsūtījis tik draudīgas īsziņas un nosaucis par fašistu. V. Lācis gan labprāt ar A. Šabanovu tiktos, lai saprastu viņa rīcības motīvus. Pats A. Šabanovs man nevēlējās paskaidrot, vai telefona sarunas laikā atpazinis V. Lāci.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+