Mobilā versija
+3.9°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
4. augusts, 2014
Drukāt

Zvārdes pagasta “Andulaišos” sāks vākt rudzus iecepšanai Miera maizē

Foto-LETAFoto-LETA

Saldus novada Zvārdes pagasta “Andulaišos” trešdien, 6. augustā, svinīgā pasākumā plānots sākt pļaut rudzus, no kuriem Vācijas galvaspilsētā Berlīnē iecerēts izcept Miera maizi, informē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) pārstāve Iveta Tomsone.

LLKC atgādina, ka pērn 5. septembrī “Andulaišos” iesēti rudzi no Vācijas, kas izauguši bijušajā Berlīnes mūra vietā. Rudzus, no kuriem šogad Vācijā, Berlīnē paredzēts izcept Miera maizi, iesēja bijusī zemkopības ministre, tagad premjere Laimdota Straujuma (V), Vācijas Federatīvās Republikas vēstniece Latvijā Andrea Viktorīna un LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis.

ZS “Andulaiši” vadītājs Egils Kreicbergs ir rūpējies par sējumu, lai izaugušos graudus šoruden varētu nogādāt Berlīnē un iecept Miera maizē.

Šajā maizītē vienkopus būs rudzu milti, kas auguši desmit Viduseiropas un Austrumeiropas valstīs, kuras aukstā kara laikā dzīvoja aiz dzelzs priekškara – Bulgārijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Rumānijā, Slovākijā, Slovēnijā, Čehijā un Ungārijā.

Vienlaikus Miera maizē tiks iecepti arī milti no bijušās Bernauas ielas Berlīnes mūra robežzonas, kur zemi kopš 2005.gada apstrādā Samierināšanās baznīcas draudze. Šādi Vācija atzīmēs Berlīnes mūra un dzelzs priekškara krišanu pirms 25 gadiem, kad atkal apvienojās sašķeltās Eiropas valstis un tautas.

Svinīgajā rudzu pļaujas sākšanā Saldus novada Zvārdes pagasta ZS “Andulaiši” piedalīsies Zemkopības ministrijas, LLKC un Vācijas vēstniecības pārstāvji.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+