×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
2. jūlijs, 2013
Drukāt

Zvārtavā norisināsies porcelāna apgleznošanas simpozijs

foto - Letafoto - Leta

Šovasar Zvārtavā norisināsies Starptautiskais porcelāna apgleznošanas simpozijs “Kopā 2013” – “Together 2013”, aģentūru BNS informēja simpozija kuratore Ženija Loginova.

Kopīgā darbā no 2. jūlija līdz 12. jūlijam vienosies divdesmit dažādu nozaru mākslinieki no septiņām valstīm: Vācijas, Krievijas, Turcijas, Lietuvas, Polijas, Itālijas un Latvijas.

Latvijas Mākslas akadēmija sadarbībā ar Latvijas Mākslinieku savienību jau kopš 2001. gada Mākslinieku savienības mākslas un izglītības centrā – Zvārtavas pilī ik vasaru rīko dažādus starptautiskus mākslas simpozijus. Simpoziju ietvaros notiekošie semināri, meistardarbnīcas un radošais darbs, kā arī gūtie kontakti aktivizē Latvijas mākslas integrācijas procesus pasaules mākslas apritē.

Latvijas porcelāna tradīcijas ir stabila vērtība jau no 19. gadsimta. S.Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrika, Jesena porcelāna fabrika, Rīgas Porcelāna rūpnīca un “Baltars” – tie ir Latvijas porcelāna vēstures simboli, kas izveidojuši un pilnveidojuši porcelāna tradīciju Latvijā un nesuši Latvijas porcelāna vārdu pasaulē.

Simpozija izstāde būs skatāma Rīgas Porcelāna muzejā no 12. jūlija līdz 11. augustam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+