×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. maijs, 2015
Drukāt

Zvejniekiem būs biežāk jāziņo par reņģu nozveju

Foto - LETAFoto - LETA

Svaigas reņģes.

Turpmāk reņģu zvejas periodā zvejā ar stāvvadiem Rīgas jūras līcī zvejniekiem par savu nozveju būs jāziņo Valsts vides dienestam ik pēc piecām dienām, paredz valdības atbalstītās izmaiņas “Noteikumos par rūpniecisko zveju teritoriālajos ūdeņos un ekonomiskās zonas ūdeņos”.

Izmaiņas salāgotas ar attiecīgu Eiropas Savienības regulu un paredz, ka reņģu zvejas periodā zvejā ar stāvvadiem Rīgas jūras līcī zvejniekiem par savu nozveju jāziņo vides dienestam ik pēc piecām dienām, izmantojot elektroniskās saziņas līdzekļus. Lai mazinātu zvejniekiem administratīvo slogu, izmaiņas noteikumos paredz iespēju piekrastes zvejas žurnālus iesniegt līdz nākamā mēneša 15.datumam.

Tāpat noteikts, ka nolūkā veicināt invazīvās sugas – jūrasgrunduļa – zveju ar grunts tīkliem, zvejā varēs izmantot grunts tīklus ar acs izmēru 60-70 milimetri un tīkla augstumu ne vairāk kā 1,5 metri.

Savukārt, lai mazinātu zvejnieku un valsts institūciju administratīvo slogu, izmaiņas noteikumos paredz, ka papildu pilnvarojums jeb īpaša atļauja un zvejas licence tiek apvienoti vienā dokumentā un to turpmāk izsniegs Zemkopības ministrija.

Noteikumi attiecas uz piekrastes ūdeņu komerczvejniekiem, pašpatēriņa zvejniekiem un piekrastes pašvaldības. Pēc Latvijas Zivsaimniecības kontroles un informācijas sistēmā pieejamās informācijas, 2014.gadā ar pašpatēriņa zveju piekrastes ūdeņos nodarbojās 1040 personas, bet ar komerczveju – 137 komersanti.

Izmaiņas noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” mājaslapā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+