Mobilā versija
Brīdinājums -0.9°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
12. maijs, 2015
Drukāt

Zvejniekiem būs biežāk jāziņo par reņģu nozveju

Foto - LETAFoto - LETA

Svaigas reņģes.

Turpmāk reņģu zvejas periodā zvejā ar stāvvadiem Rīgas jūras līcī zvejniekiem par savu nozveju būs jāziņo Valsts vides dienestam ik pēc piecām dienām, paredz valdības atbalstītās izmaiņas “Noteikumos par rūpniecisko zveju teritoriālajos ūdeņos un ekonomiskās zonas ūdeņos”.

Izmaiņas salāgotas ar attiecīgu Eiropas Savienības regulu un paredz, ka reņģu zvejas periodā zvejā ar stāvvadiem Rīgas jūras līcī zvejniekiem par savu nozveju jāziņo vides dienestam ik pēc piecām dienām, izmantojot elektroniskās saziņas līdzekļus. Lai mazinātu zvejniekiem administratīvo slogu, izmaiņas noteikumos paredz iespēju piekrastes zvejas žurnālus iesniegt līdz nākamā mēneša 15.datumam.

Tāpat noteikts, ka nolūkā veicināt invazīvās sugas – jūrasgrunduļa – zveju ar grunts tīkliem, zvejā varēs izmantot grunts tīklus ar acs izmēru 60-70 milimetri un tīkla augstumu ne vairāk kā 1,5 metri.

Savukārt, lai mazinātu zvejnieku un valsts institūciju administratīvo slogu, izmaiņas noteikumos paredz, ka papildu pilnvarojums jeb īpaša atļauja un zvejas licence tiek apvienoti vienā dokumentā un to turpmāk izsniegs Zemkopības ministrija.

Noteikumi attiecas uz piekrastes ūdeņu komerczvejniekiem, pašpatēriņa zvejniekiem un piekrastes pašvaldības. Pēc Latvijas Zivsaimniecības kontroles un informācijas sistēmā pieejamās informācijas, 2014.gadā ar pašpatēriņa zveju piekrastes ūdeņos nodarbojās 1040 personas, bet ar komerczveju – 137 komersanti.

Izmaiņas noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” mājaslapā.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+