Laukos
Gaļa un zivis

“Zvejnieku saimniecība IRBE” modernizēsies par vairāk nekā pusmiljonu eiro 0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – AFP/LETA

Zivju pārstrādes uzņēmums “Zvejnieku saimniecība IRBE” tehnoloģisko iekārtu iegādē plāno ieguldīt 535 941 eiro, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Tostarp kompānija par 524 698 plāno iegādāties ātrās individuālās sasaldēšanas iekārtu un aukstuma aprīkojumu, bet par 11 243 eiro – konteineru izgāzēju.Abas iekārtas iecerēts iegādāties, piesaistot līdzfinansējumu Eiropas Jūrlietu un Zivsaimniecības fonda pasākumā “Zvejas un akvakultūras produktu apstrāde”. Konteineru izgāzēju plānots iegādāties līdz šā gada 31.decembrim, bet ātrās individuālās sasaldēšanas iekārtu un aukstuma aprīkojumu – līdz 2018.gada 1.oktobrim.

Ātrās individuālās saldēšanas (tuneļa tipa) iekārta paredzēta zvejas produktu (svaigu un veselu reņģu, brētliņu, salaku un citu zivju), kā arī apstrādātu zvejas produktu (fileju un liemeņu) sasaldēšanai.

Investīciju projekta īstenošanai ir izsludināti iepirkumu konkursi. Konkursam par konteinera izgāzēja piegādi pretendenti var pieteikties līdz 29.maijam, bet konkursam par ātrās individuālās sasaldēšanas iekārtu un aukstuma aprīkojuma piegādi – līdz šā gada 31.maijam.

2015.gadā “Zvejnieku saimniecība IRBE” strādāja ar 3,879 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 37,8% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi bija 51426, pretēji peļņai gadu iepriekš.

“Zvejnieku saimniecība IRBE” dibināta un reģistrēta 1996.gadā un tās pamatkapitāls ir 5 680 eiro. Informācija kompānijas mājaslapā liecina, ka patlaban uzņēmuma īpašumā ir četri reņģu zvejas stāvvadi un vairākas laivas, kuras tiek izmantotas tikai stāvvadu apkalpošanai. Kompānija pieder Ansim Jirgenam (50%) un Laurim Jirgenam (50%).

LA.lv