Latvijā
Kriminālziņas

Zvērīga izrēķināšanās: jauniešu grupa pamatīgi piekauj parādniekus 0

Iepriekš neizpildītu saistību dēļ šā gada 5. jūnijā jauniešu grupa pamatīgi piekāvusi divus vīriešus, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

Likumsargi saņēmuši izsaukumu no diviem vīriešiem, kuri apgalvoja, ka tikko kāda četru jauniešu grupa viņus ir pamatīgi piekāvuši un sabojājuši automašīnu.

Ierodoties norādītajā adresē, likumsargi guva šīs informācijas apstiprinājumu. Cietušie vīrieši bija piekauti un viņu automašīnai tika konstatēti būtiski bojājumi – izsisti divi stikli un sadauzīta automašīnas virsbūve.

Jaunieši no notikuma vietas aizbēga ar savu automašīnu. Cietušie vīrieši bija piefiksējuši ļaundaru automašīnas numuru, tādēļ konkrētais spēkrats nekavējoties tika izsludināts meklēšanā. Aptuveni 30 minūšu laikā konkrēto automašīnu ceļu policija atrada Siguldā. Pēc jauniešu četrotnes ieradās Rīgas Teikas iecirkņa likumsargi un noziedzīgo grupējumu aizturēja.

Skaidrojot notikušā apstākļus, likumsargi noskaidroja, ka jauniešus uz konkrēto noziegumu pamudinājis kāds atgadījums, kas aizsācies 6.maijā.

Šajā datumā vienam no noziedzīgā grupējuma jauniešiem bija norunāta tikšanās ar vienu no cietušajiem vīriešiem, kurš dzimis 1982. gadā. Tikšanās bija norunāta, lai šim jaunietis šim vīrietim pārdotu savu automašīna BMW. Pircējs no visas automašīnas cenas iemaksājis tikai nelielu daļu. Pārējo summu pircējs solījies atmaksāt turpmāko trīs nedēļu laikā.

Jaunietis darījumam piekritis un automašīnu nodevis 1982. gadā dzimušā vīrieša rokās. Turpmākās nedēļas jaunietim nav izdevies ar konkrēto pircēju sazināties, jo vīrietis no kontakta vairījās.

Saistībā ar notikušo, jaunietis portālā Facebook ievietoja informāciju par konkrēto automašīnas uzpircēju, kurš nozuda līdz galam nenorēķinājies par pirkumu.

Ar jaunieti sazinājās kāds “Facebook” lietotājs, kurš bija pamanījis izsludināto informāciju par konkrēto tipāžu. Viņš jaunietim ziņojis, ka šis vīrietis arī no viņa vēloties iegādāties “BMW” automašīnu un 5. jūnijā viņiem ir norunāta tikšanās Mežciemā.
Uzzinot par sen meklētā parādnieka atrašanās vietu konkrētajā datumā, jaunietis ar iepriekšminēto “Facebook” lietotāju norunāja, ka uz gaidāmā darījuma vietu brauks viņš.

5. jūnijā jaunietis paņemot līdz vēl trīs draugus devās uz gaidāmo “darījuma” vietu Mežciemā. Jaunieši pa ceļam uz konkrēto adresi esot lietojuši alkoholu.

Ierodoties konkrētajā adresē, četru jauniešu kompānija ieraudzījuši automašīnu “Mazda”, kurā sēdējis parādnieks un vēl kāds vīrietis. Iesākumā jaunieši piegājuši pie automašīnas “Mazda” un pieklauvējuši pie loga, lai parādnieks no auto izkāptu laukā. Vīrietis jauniešiem atbildējis ar vidējā pirksta parādīšanu.

Saistītie raksti

Emocijām sakāpinoties, jaunieši sākuši dauzīt automašīnu. Kad parādnieks un persona, kura arī atradās automašīnā no tās izkāpa, jaunieši sākuši viņus sist. Sitieni tika veikti ar kādu metāla stieni un dūrēm. Pēc pamatīgās piekaušanas un mašīnas bojāšanas, jaunieši metušies bēgt.

Saistībā ar notikušo uzsākts krimiālprocess par huligānismu, ko izdarījusi personu grupa, vai, ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam vai ar mantas bojāšanu vai iznīcināšanu, vai ja tas izdarīts, lietojot ieročus, kā arī citus miesas bojājumu nodarīšanai izmantojamus priekšmetus. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

LA.lv