×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
8. jūnijs, 2012
Drukāt

Zvērinātie atzīst Zēģeli par vainīgu visās apsūdzībās

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Bermudu Augstākās tiesas zvērinātie atzinuši narkotiku kontrabandā pieķerto latviešu burātāju Jāni Zēģeli par vainīgu visās apsūdzībās, vēsta laikraksts “The Royal Gazette”. Zvērinātie pēc četru stundu apspriedes vienbalsīgi atzina 29 gadus veco Zēģeli par vainīgu narkotiku, ieroča un munīcijas glabāšanā un importēšanā.

Tiesa spriedumu Zēģelim pasludinās otrdien, 12.jūnijā. Zēģelim draud mūža ieslodzījums. Apsūdzētais noliedza savu vainu visos apsūdzības punktos. Zēģelis neizrādīja nekādas emocijas, kad zvērinātie pasludināja savu spriedumu.

Kā jau ziņots, apsūdzētais šonedēļ tiesā pilnībā mainīja savas līdzšinējās liecības, paziņojot, ka narkotikas viņa burulaivā ieliktas, viņam nezinot, un ka to īpašnieks draudējis nogalināt viņa ģimeni.

Viņš apgalvoja, ka narkotikas un ieroci savā burulaivā “Arturs” atradis trešajā dienā pēc izkuģošanas no Trinidādas un Tobāgo.

Pēc viņa sacītā, narkotikas viņa laivā ielicis kāds krievu tautības vīrietis, kas pēc tam draudējis nogalināt viņa ģimeni, ja viņš neaizvedīs kravu līdz Latvijai.

Iepriekš policijā apsūdzētais sacīja, ka narkotikas viņa laivā iekrautas okeānā un ka viņš par kravas pārvešanu uz Latviju saņemtu divu miljonu dolāru atlīdzību.

Prokurors Rorijs Fīlds pauda neticību par Zēģeļa jauno notikumu versiju, paužot pārliecību, ka trīs bērnu tēvs Zēģelis piekritis pārvest narkotikas, lai nopelnītu naudu savai ģimenei nabadzīgajā Latvijā.

Gan prokuratūra, gan aizstāvības puse ir vienisprātis, ka Zēģelis ar narkotiku kravu pagājušā gada jūlija izkuģoja no Trinidādas un plānoja doties tieši uz Latviju.

Prokuratūra uzstāj, ka Zēģelis zināja, ko dara, turpretī aizstāvības puse apgalvo, ka narkotikas viņa jahtā ieliktas, burātājam par to nezinot.

Fīlds pauda pārliecību, ka Zēģelis izgudrojis stāstu par viņam izteiktajiem draudiem.

Prokurors tiesā norādīja, ka Zēģelis savās liecības stāstījis par viņa ģimenes materiālajām grūtībām Latvijā, kas apliecinot, ka viņu motivējusi vieglā peļņa.

LETA jau ziņoja, ka Zēģelis ar Londonā reģistrēto burulaivu “Arturs” aizturēts 2011.gada 1.augustā Bermudu salu Sentdžordžas ostā. Policija uz jahtas atrada 165 kilogramus kokaīna, kā arī deviņu milimetru pusautomātisko pistoli “Beretta” un 192 patronas.

Pēc ekspertu novērtējuma, Zēģela vestās kokaīna kravas vērtība ir 48 miljoni dolāru (27 miljonu latu).

Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Jānis Sīlis aģentūrai LETA sacīja, ka Zēģelis ir sazinājies ar Latvijas vēstniecību ASV, kas ir iesaistījusies Zēģeļa tiesību un interešu aizstāvībā tādā apmērā, kādā tā ir pieļaujama saskaņā ar 1963.gada Vīnes konvenciju par konsulārajiem sakariem. Zēģelim ir nodrošināts advokāts un tulks.

Pēc Sīļa sacītā, pēc notiesāšanas Zēģelim ir tiesības izteikt lūgumu izciest sodu Latvijā. Līdz šim šādu lūgumu Zēģelis nav izteicis ne ĀM, ne Latvijas vēstniecībai ASV.

Zēģelis bija nonācis arī Latvijas tiesībsargājošo iestāžu uzmanības lokā, vēl pirms tika aizturēts Bermudu salās.

Valsts policijas preses pārstāve Sintija Virse aģentūrai LETA sacīja, ka šo kokaīna kravu, visticamāk, nebija plānots realizēt Latvijas teritorijā. Tas neesot iespējams mazā pieprasījuma pēc kokaīna dēļ. Virse atturējās vērtēt, kurā valstī krava nonāktu, ja viņš būtu sasniedzis Eiropas krastus, jo policijas rīcībā šādas informācijas pagaidām nav. Policija uzsver, ka kokaīna krava bija paredzēta kādas lielās valsts tirgum.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+