×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
5. janvāris, 2012
Drukāt

Zvidriņa: KM veselības apdrošināšanas iepirkums ir izsludināts atbilstoši likumam

Foto - LETAFoto - LETA

Patiesībai neatbilst kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (VL – TB/LNNK) apgalvojumi, ka Kultūras ministrijas (KM) veselības apdrošināšanas iepirkums ir nelikumīgs un neētisks, šis iepirkums ir izsludināts atbilstoši Publisko iepirkumu likumam, aģentūru LETA informēja uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku no amata atstādinātā Kultūras ministrijas valsts sekretāre Solvita Zvidriņa.

Iepirkums paredz, ka jebkurš komersants, kurš darbojas apdrošināšanas jomā, var iesniegt savu piedāvājumu. Iepirkuma dokumentācijā ir norādīts, ka KM komisija, vērtējot piedāvājumus, pieaicinās veselības apdrošināšanas ekspertu. Eksperta pakalpojumus apmaksās KM. Iepirkuma dokumentācijā nav paredzēts izvēlēties brokeri kā starpnieku starp pasūtītāju un apdrošinātāju, norāda Zvidriņa.

Savukārt kultūras ministres Jaunzemes-Grendes piedāvātā apdrošināšanas polišu iepirkšanas kārtība neatbilst likumam, jo publiskajā iepirkumā polises jāiepērk atklātā konkursā tieši, nevis izmantojot brokeri kā starpnieku, uzskata Zvidriņa.

Iepirkumu uzraudzības biroja Iesniegumu izskatīšanas komisijas 2008.gada 28.aprīļa lēmumā Nr.4-1.2/08-121 teikts, ka publiskajos iepirkumos pretendenti piedalās tieši, tas ir, piedāvājumi izsludinātajā iepirkuma procedūrā tiek iesniegti neatkarīgi no pasūtītāja piesaistītā apdrošināšanas starpnieka darbības, līdz ar to pretendentiem nevar būt nekādas saistības ar pasūtītāja piesaistīto brokeri attiecībā uz konkrēto apdrošināšanas līgumu, norāda Zvidriņa.

Jau ziņots, ka pēc tam, kad kultūras ministre Jaunzeme-Grende atstādināja no amata Kultūras ministrijas valsts sekretāri Zvidriņu, viņa iesniedza sūdzību premjeram Valdim Dombrovskim (V), kur cita starpā arī norāda, ka ministres Jaunzemes-Grendes uzdevumā bijis jāpārtrauc veselības apdrošināšanas iepirkums, jo neesot izvēlēts pareizais brokeris. Kā eksperts šajā jautājumā ticis uzaicināts ministres vīrs, ar kuru Zvidriņa atteikusies tikties, bet viņas vietnieks Uldis Lielpēters piekritis.

Savukārt portāls “pietiek.com” raksta, ka no kultūras ministres Jaunzemes-Grendes 9.decembra elektroniskā pasta vēstules biroja vadītājai Vitai Cīrulei izriet, ka “Marsh” darbinieks, ministres dzīvesbiedrs Ants Grende, izrādījis interesi par ministres pārziņā esošā Dailes teātra darbinieku veselības apdrošināšanas iepirkumu.

Šajā iepirkumā uz gadu paredzēts apdrošināt 100-150 darbiniekus, 35 aktieriem nodrošinot polises 100% par budžeta līdzekļiem, bet pārējiem darbiniekiem pēc principa – 50% budžeta līdzekļi, 50% darbinieku privātie līdzekļi. Kopējais plānotais iepirkuma apjoms nav zināms.

Jau ziņots, ka AS “Unibrokker” pieprasa kultūras ministrei Jaunzemei-Grendei atsaukt apvainojošos izteikumus par kompāniju, atvainoties un sniegt paskaidrojumus par savas rīcības motīviem. Pretējā gadījumā “Unibrokker” izskatīs iespēju pret ministri celt prasību tiesā par goda un cieņas aizskaršanu un neslavas celšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+