×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. oktobris, 2015
Drukāt

Zviedra un Kļavas “Homo Ludens” piedalās Eiropas dokumentālo filmu festivālā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Eiropas dokumentālo filmu festivāla “DokumentART”, kas no 8. līdz 12. oktobrim norisināsies Neibrandenburgā (Vācijā), Eiropas konkursa programmā starp 37 filmām iekļauta arī Ivara Zviedra un Ineses Kļavas veidoto dokumentālo īsfilmu “Homo Ludens. Cilvēks, kas spēlējas” (2014), LA.lv pavēstīja režisors Zviedris.

Režisoru Zviedra un Kļavas radošais tandēms jau guvis starptautiskus panākumus ar 2012. gada kopdarbu “Dokumentālists”, bet pašlaik abi strādā pie Nacionālā Kino centra konkursos atbalstītas dokumentālās filmas “Zāģeri”, kam pirmizrāde plānota 2017. gada martā.

“Homo Ludens. Cilvēks, kas spēlējas” atsaucas uz holandiešu vēsturnieka Johana Heizingas ideju par spēles elementu. “Sešgadīgs puika spēlējas. Jebkurā situācijā un vietā, ar visu, kas pagadās pa rokai. Dzejniece spēlējas ar vārdiem, komponists ar skaņu un filmētājs ar attēlu – tā visa rezultāts ir filma-dzejolis, kurš skatītājam rosina atcerēties “Homo Ludens” sevī,” vēsta filmas apraksts.

Mūziku filmai radījis komponists Jēkabs Nīmanis, dzejas rindu autore ir Liāna Langa, filmu finansiāli atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Paralēli Eiropas konkursa programmai festivāls “DokumentART” piedāvā arī Austrumu bloka programmu un Eiropas filmu skolu prezentāciju, kā arī citas sekcijas, kas iepazīstina auditoriju ar reģionu un tā kultūru. Festivāls šogad noritēs 24. reizi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+