×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Melānija, Imanta
Sestdiena, 18. augusts, 2018
13. jūnijs, 2018
Drukāt

Zviedri apjukuši par sava premjera brāļošanos ar “Saskaņu” (22)

Stefans Lēvens. Reuters/LETAStefans Lēvens. Reuters/LETA

Zviedrijas premjerministra un Sociāldemokrātu partijas priekšsēdētāja Stefana Lēvena apsveikuma runa partijas “Saskaņa” kongresā izsaukusi komentārus viņa dzimtenē.

Maija beigās, ziņojot no “Saskaņas” kongresa, LA.lv jau pievērsa uzmanību netipiski garajai sadaļai “viesu video apsveikumi”. Tajā tika pārraidīti iepriekš ierakstīti sveicieni un uzmundrinājumi no dažādu Eiropas valstu sociāldemokrātiem. Šos kadrus “Saskaņa” izmanto arī savās reklāmās sociālajos tīklos.

Ar ārzemju draugiem un dalību starptautiskās organizācijās lepojas arī citas partijas, jo tas ceļ organizācijas autoritāti. Taču “Saskaņai” šāds uzsvars ir īpaši būtisks, jo tādējādi partija cenšas mazināt tai piedēvēto “Maskavas rokas” tēlu.

Tomēr apsveicēju dzimtenē šādu brāļošanās ar “saskaņiešiem” vērtē atšķirīgi. Tā piemēram, zviedriem nav palikusi nepamanīta “Saskaņas” reklāma, kurā vairāku Eiropas valstu sociāldemokrātisko partiju pārstāvji pauž atbalstu tieši “Saskaņai” un pauž cerību, ka “Saskaņa” būs nākamajā Latvijas valdībā. Viens no šiem līderiem ir Zviedrijas Sociāldemokrātu partijas priekšsēdētājs un Zviedrijas premjerministrs Stefans Lēvens, kurš “saskaņiešu” veidotajā videoklipā sarokojas ar Nilu Ušakovu, atzinīgi novērtē savas partijas sadarbību ar “Saskaņu” un vēl tai sekmes vēlēšanās.

Politiskajās norisēs ieinteresēti ļaudis Zviedrijā ir informēti arī par Latvijas politisko fonu. Līdz ar to Stefana Lēvena paustais atbalsts “Saskaņai” kaimiņvalstī uztverts negatīvi. Atsevišķos zviedru izdevumos izcelta premjera divkosība, citējot viņa iepriekšējos izteikumus, kad premjers brīdinājis par Krievijas iejaukšanos iekšlietās un ieteicis Vladimiram Putinam turēties no Zviedrijas pa gabalu.

Zviedru medijos atgādināta “Saskaņas” sadarbība ar Putina partiju “Vienotā Krievija”, kā arī aprakstījuši vairākus korupcijas skandālus, kuros “Saskaņa” bijusi iesaistīta. Viņi arī informējuši, ka “Saskaņas” elektorāts ir pamatā padomju gados iebraukušie etniskie krievi, un aprakstījuši situāciju Latvijas parlamentā, kur “Saskaņa” līdz šim vienmēr bijusi opozīcijā tieši Kremļa marionešu reputācijas dēļ, piebilstot, ka latviešu vēlētāju vidū kādas partijas sadarbība ar “Saskaņu” būtu ārkārtīgi nepopulāra, tāpēc neviena no latviešu partijām līdz šim nav uzņēmusies šādu risku.

“Partiju vada kādreizējais žurnālists Nils Ušakovs, un tā sauc sevi par sociāldemokrātisku, bet partijā ir daudz komunistu no padomju laikiem,” minēts atsevišķos zviedru medijos. Izcelta no “Saskaņas” ievēlētā bijušā eiroparlamentārieša Alfrēda Rubika loma, informējot par viņa pret Latvijas neatkarību vērstajām aktivitātēm, kuru dēļ Rubiks pat izcietis cietumsodu.

Tāpat arī atzīmēta tradicionālo vērtību jautājumos īpaši liberālajā Eiropas sociāldemokrātu aliansē ietilpstošās “Saskaņas” sēdēšana uz diviem krēsliem, piemēram, “praida jautājumā”, jo Latvijas vēlētājiem “Saskaņa” paudusi pret to noraidošu attieksmi.

Lūgts arī komentārs Zviedrijas Sociāldemokrātu partijas preses pārstāvjiem par atbalstu prokremliskai Latvijas politiskajai partijai. Vēstīts, ka partijas birojā izcēlies apjukums un satraukums, solot sniegt atbildi tuvākajā laikā. Pēc vairākām stundām partijas preses sekretārs Fredriks Persons atsūtījis e-pastu ar atteikumu sniegt par šo jautājumu jebkādus komentārus.

Arī “LA” sazinājusies ar vairāku sveicēju pārstāvētajām partijām lūdzot viņu komentāru.

Bez Zviedrijas premjera “Saskaņas” sveicēju vidū bija arī Eiropas Sociālistu  partijas prezidents Sergejs Staniševs, Eiropas Komisijas viceprezidents Marošs Šefčovičs, Vācijas Sociāldemokrātiskās partijas priekšsēdētāja Andrea Nālesa, Austrijas Sociāldemokrātu partijas priekšsēdētājs Kristians Kerns, Lietuvas Sociāldemokrātu partijas priekšsēdētājs Gintauts Palucks, Igaunijas Sociāldemokrātu partijas Starptautisko lietu sekretārs Madis Rodlas un Milānas mērs Džuzepe Sala.

Kā tas atspoguļots zviedru medijos, redzams šeit:

https://www.nyatider.nu/lofven-varnar-for-putin-stodjer-ryssvanligt-parti-i-lettland/

https://www.svegot.se/2018/06/12/stefan-lofven-avslojad-stoder-putinvanligt-parti-i-lettland/

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Par to, ka esam nolaiduši paši savu tradīcijām bagāto “Latvijas Sociāldemokrātiskā Strādnieku partiju” LSDP, kura, starp citu, piedalījās Latvijas republikas dibināšanā, Latvijai var nākties maksāt ļoti bargu cenu.
  To, ka Kremļa polittehnologu uzpumpētais “Saskaņas Centrs” varētu būtu pārtraucis sakarus ar “Vienoto Krieviju” neviens taču nopietni neņem.

 3. Tāpēc jau arī Kremļa propagandisti ieteca Ušakova bandai sevi saukt par “sociāldemokratiem”, lai krievnacisti varētu sevi asociēt ar respektablām rietumu partijām.

 4. Sociāldemokrāti vienmēr ir bijuši divkosīgi un blēdīgi. Tādi bija kādreizējie Latvijas sociāldemokrāti, kas bija priecīgi 1940. gadā sagaidīt Sarkano armiju, gan zviedru sociāldemokrāti, kas kara un pēckara laikā latviešu patriotu savāktās un Rietumiem caur Zviedriju sūtītās ziņas pa tiešo nodevīgi pārsūtīja Maskavai. Baltiešu leģionāru izdošana ir zināms visai pasaulei. Baltijas valstu okupēšanu un anektēšanu 1940. un 1945. gadā sociāldemokrātu Zviedrija atzina par pareizu un likumīgu.

 5. Kad bija nešķirami jēdzieni partija ( boļševiku) un Ļeņins. Tā šodien ir nešķirami jēdzieni partija ( Vienotā Krievija) un Putins. Tā saskaņa ir ar savlaicīgu līgumu pievienojusies Putina partijai un paziņojumi par atdalīšanos ir tikai paziņojumi, bet Zviedrijas premjerministra un Sociāldemokrātu partijas priekšsēdētāja Stefana Lēvena apsveikuma runa partijas “Saskaņa” kongresā ir vairāk dotāta kā apsveikuma runa Vienotajai Krievijai un Putinam ( nu nevar zviedru pramjers sveikt Putinu tieši – jālūdz filiāles partijas ( domājams Rīgas guberņā) palīdzība…
  Atcerieties zviedru rīcību 1940. gadā un tad arī leģionāru izdošanu – tas niez atkārtot Krievijai patīkamo.

 6. Lēvens zina – nerokosies ar ušaku, krutkas šļuku nedabūs, būs jābrauc atpakaļ tukšā dūšā… :–))

 7. Nāk pie prāta! Saskaņa – Latvijas nāktne!

 8. Saskaņa nobruks kopā ar Putina režīmu. Iespējams jau augusta sākumā vai vēlāk, un tas ir neizbēgami. Daba nemīl falšu. ;]

 9. Latvijas varas partijām ir izdevīgi Saskaņu dēmonizēt, jo negribas varā ne ar vienu dalīties. Liekas mutes ne vienam nav vajadzīgas, un atkal gribas rullēt pa vecam…

 10. Cik var baidīt cilvēkus ar Saskaņu, tas jau kļūst smieklīgi. Igaunijā līdzīga partija ir valdībā, un no tās nāk pat premjers J.Ratass. Cik zinu viņiem arī kādreiz bija līgums ar Vienoto Krieviju, viss plūst un mainās. Vēl nesen Trumps un Ziemeļkorejas līderi draudēja viens otram ar ieročiem, bet vakar draudzīgi tērzēja

 11. lai dzivo saskana parejie ir tirie mesli

 12. Stefans Lēvens vajag tiešām būt aprobežots cilvēks un polītisks analfabēts ja viņš krievu šovinistus un imperiālistus notur par “sociāldemokratiem”.

 13. Lēvenam pat feiss pēc krieva izskatās…

Draugiem Facebook Twitter Google+