Pasaulē
Eiropa

Zviedri uz Jāņiem paliek bez vietējām zemenēm2

Foto LETA

“Katastrofa” – tā Zviedrijā tiek raksturots fakts, ka miljoniem zviedru šogad nevarēs piekopt vienu no iecienītajām vasaras saulgriežu tradīcijām – mieloties ar vietējām, Zviedrijā audzētām zemenēm. Vietējiem audzētājiem to šobrīd vienkārši nav, jo raža ir 10 – 15% no citus gadus šajā laikā ierastā apjoma, vēsta Zviedrijas Radio.

“Problēma ar vasaras saulgriežu zemenēm šogad ir tā, ka šoreiz saulgriežu laiks iekritis starp ogu ienākšanās brīdi agrajām un vēlajām šķirnēm,” radiostacijai skaidrojis zemeņu audzētājs no valsts dienvidu Skones reģiona vidienes Torbjerns Johansons. Tieši Skone un Smolandes reģiona dienvidi Zviedrijā tiek uzskatīti par galvenajiem vietējo zemeņu audzēšanas novadiem, taču tos šogad skāra neierasti siltais un saulainais maijs, kas lika zemenēm izziedēt un nogatavoties vismaz pāris nedēļu pirms ierastā laika.

Zemenes uz Jāņiem Zviedrijā ir ļoti pieprasītas, bet šobrīd fermeriem vienkārši nav ko pārdot un tirgus niša acīmredzot tiks aizpildītai ar ievestajām ogām no Beļģijas un Holandes. “Protams, gan jau cilvēki vasaras saulgriežos izdzīvos arī bez zemenēm. Es domāju, dzīve turpināsies,” piebildis Johansons.

LA.lv