×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
14. novembris, 2012
Drukāt

Zviedrijā ar prostitūciju vairāk nodarbojas vīrieši, nevis sievietes

Foto - AFPFoto - AFP

Zviedrijā ar prostitūciju nodarbojas divreiz vairāk jaunu vīriešu nekā sieviešu, liecina publiskotais Zviedrijas Jaunatnes lietu nacionālās padomes pētījums.

15 līdz 25 gadus vecu zviedru vidū 2,1 procents atzinuši, ka ir pārdevuši seksuāla rakstura pakalpojumus 2012. gadā. Sieviešu vidū šis rādītājs bija tikai 0,8 procenti. “Aiz šiem skaitļiem slēpjas aptuveni 20 tūkstoši cilvēku, kuriem nepieciešama palīdzība,” norādīja padomes pārstāve. Viņa atzina, ka padomei bijis grūti izprast, kāpēc izveidojusies šāda attiecība sieviešu un vīriešu vidū.

Zviedrijas Seksuālās izglītības asociācijas pārstāvis intervijā ziņu aģentūrai TT pieļāva, ka jauniem homoseksuāliem vīriešiem, iespējams, ir vieglāk pieņemt savu seksualitāti, ja viņi iesaistās seksuālās attiecībās apmaiņā pret kaut kādu labumu sev. Zviedrijas Jaunatnes lietu nacionālās padomes pētījumā secināts, ka 21,9 procenti jauniešu vecumā no 16 līdz 25 gadiem uzskata par pieņemamu, ka citi iesaistās seksuālās attiecībās apmaiņā pret kompensāciju. Turklāt jauni vīrieši šajā jautājumā ir daudz iecietīgāki nekā sievietes. Pētījumā arī noskaidrots, ka puse klientu, kas pirkuši seksuāla rakstura pakalpojumus no jauniešiem vecumā līdz 26 gadiem, arī paši bijuši jaunāki par 26 gadiem.

Pētījums balstīts uz aptaujās iegūtu informāciju. Kopumā tika pataujāti 2254 zviedri. Kopš 1999. gada Zviedrijā ir ar likumu aizliegts pirkt seksuālus pakalpojumus, bet ne tos pārdot.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+