Pasaulē
Eiropa

Zviedrijā atbalsta jauno likumu: sekss bez piekrišanas ir izvarošana2


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – Shutterstock

Zviedrijas parlaments trešdien apstiprinājis likumprojektu, paredzot, ka visiem seksuālajiem kontaktiem nepieciešama visu iesaistīto pušu piekrišana, pretējā gadījumā tie uzskatāmi par izvarošanu.

“Par” likumprojektu Zviedrijas parlamentā balsoja 257 deputāti. “Pret” balsoja 38.

Jaunais likums paredz, ka izvarotājus varēs notiesāt arī gadījumos, ja nav konstatēta vardarbība vai vardarbības draudi, bet otra puse nav devusi savu piekrišanu.

Līdz šim, lai personu apsūdzētu izvarošanā, bija jāpierāda, ka persona pielietojusi pret upuri spēku vai draudus, vai arī, ka upuris bijis alkohola reibumā vai kādā citā stāvoklī, kas padarījis to viegli izmantojamu.

Jaunais likums stāsies spēkā 1.jūlijā, un nosaka, ka personām mutiski jāpiekrīt vai ar savu rīcību skaidri jāparāda, ka tās vēlas iesaistīties seksuālās aktivitātēs. Pretējā gadījumā tā tiks uzskatīta par izvarošanu.

Opozīcijā esošo konservatīvo pārstāvis sacīja, ka partija balsojusi par šo likumprojektu, lai gan tai ir zināmas šaubas.

“Šī ir liela feminisma uzvara,” sacīja valdībā pārstāvēto “zaļo” politiķe Annika Hirvonene Falka.

Saistītie raksti

“Šīs izmaiņas likumos padarīs Zviedriju tikai par desmito valsti Eiropā, kas atzinusi, ka sekss bez piekrišanas ir izvarošana,” norādīja organizācijas “Amnesty International” pētniece Anna Blusa.

“Vairums Eiropas valstu vēl arvien definē izvarošanu, balstoties uz fizisku spēku, draudiem vai piespiešanu, un šīs novecojušās definīcijas nodarījušas neizmērāmu ļaunumu,” viņa piebilda.

LA.lv