Mobilā versija
+4.1°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
5. janvāris, 2012
Drukāt

Zviedrijā failu apmaiņa atzīta par reliģiju

Foto - LETAFoto - LETA

Zviedru failu koplietošanas entuziasti tagad var apliecināt savu vērtību sistēmu, iestājoties kopimisma baznīcā, kas beidzot apstiprināta kā oficiāla reliģija. “Tas ir liels atvieglojums,” sarunā ar zviedru interneta izdevumu “The Local” atzina baznīcas vadītājs Īsaks Gersons.

Zviedrijas kopimisti centās reģistrēt savu ticību aptuveni četrus gadus, vienu pēc otra saņemot atteikumu. Pagājušā gada jūlijā viņi saņēma pēdējo atteikumu, un toreiz Gersons atzina, ka ir dziļi vīlies Zviedrijas Juridisko, finanšu un administratīvo pakalpojumu aģentūrā, kas noraidījusi viņu pieteikumu, lai gan viņš darīja visu, kas viņa spēkos, lai ievērotu aģentūras noteikumus.

“Tā ir nepatīkama sajūta. Pagājušo reizi, kad mēs pieteicāmies, viņu atteikumam bija pamatots iemesls. Kopš tā laika mums ar viņiem bija sarunas, un mēs nosūtījām jaunu pieteikumu ar izmaiņām, kas bija izdarītas, pamatojoties uz šo sarunu,” pirms pusgada stāstīja Gersons.

Kopimistiem par lielu atvieglojumu, trešais ticības reģistrācijas mēģinājums bija veiksmīgs. “Tagad mēs koncentrēsimies uz mūsu reliģiskajām praksēm un laba kontakta uzturēšanai ar mūsu biedriem,” atklāja Gersons.

Šobrīd kopimisma baznīcā ir aptuveni 3000 biedru, un, pēc Gersona vārdiem, kopš reģistrācijas cilvēku interese par to ievērojami pieaugusi. “Šis lēmums ir stiprinājis mūs, un mēs beidzot varam doties uz priekšu.”

Baznīcas nosaukums ir atvasināts no interneta kustības “kopimi” (angļu “copy me”, nokopē mani, transkribējums), kura locekļi savās mājaslapās ievieto “kopimi” logo, šādā veidā piedāvājot citiem interneta lietotājiem kopēt viņu informāciju.

“Joprojām daudziem kopēšana šķiet likuma pārkāpums. Daudzi cilvēki joprojām baidās, ka par kopēšanu vai remiksēšanu nāksies sēdēt cietumā,” sarunā ar interneta vietni “Torrentfreak.com” atzina Gersons. “Es ceru, ka “kopimi” vārds to izmainīs.”

Zviedrijā ir iespējams reģistrēt reliģisku ticību kopš 2000.gada, kad Zviedrijas baznīca atdalījās no valsts. Kādas reliģiskas ticības oficiāla reģistrācija daudz neatšķiras no uzņēmuma nosaukuma reģistrācijas.

Tomēr, neraugoties uz kopimisma baznīcas reģistrāciju, ar autortiesībām aizsargātu failu koplietošana Zviedrijā joprojām ir aizliegta.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (1)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (2)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+