Mobilā versija
+4.0°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
5. janvāris, 2012
Drukāt

Zviedrijā failu apmaiņa atzīta par reliģiju

Foto - LETAFoto - LETA

Zviedru failu koplietošanas entuziasti tagad var apliecināt savu vērtību sistēmu, iestājoties kopimisma baznīcā, kas beidzot apstiprināta kā oficiāla reliģija. “Tas ir liels atvieglojums,” sarunā ar zviedru interneta izdevumu “The Local” atzina baznīcas vadītājs Īsaks Gersons.

Zviedrijas kopimisti centās reģistrēt savu ticību aptuveni četrus gadus, vienu pēc otra saņemot atteikumu. Pagājušā gada jūlijā viņi saņēma pēdējo atteikumu, un toreiz Gersons atzina, ka ir dziļi vīlies Zviedrijas Juridisko, finanšu un administratīvo pakalpojumu aģentūrā, kas noraidījusi viņu pieteikumu, lai gan viņš darīja visu, kas viņa spēkos, lai ievērotu aģentūras noteikumus.

“Tā ir nepatīkama sajūta. Pagājušo reizi, kad mēs pieteicāmies, viņu atteikumam bija pamatots iemesls. Kopš tā laika mums ar viņiem bija sarunas, un mēs nosūtījām jaunu pieteikumu ar izmaiņām, kas bija izdarītas, pamatojoties uz šo sarunu,” pirms pusgada stāstīja Gersons.

Kopimistiem par lielu atvieglojumu, trešais ticības reģistrācijas mēģinājums bija veiksmīgs. “Tagad mēs koncentrēsimies uz mūsu reliģiskajām praksēm un laba kontakta uzturēšanai ar mūsu biedriem,” atklāja Gersons.

Šobrīd kopimisma baznīcā ir aptuveni 3000 biedru, un, pēc Gersona vārdiem, kopš reģistrācijas cilvēku interese par to ievērojami pieaugusi. “Šis lēmums ir stiprinājis mūs, un mēs beidzot varam doties uz priekšu.”

Baznīcas nosaukums ir atvasināts no interneta kustības “kopimi” (angļu “copy me”, nokopē mani, transkribējums), kura locekļi savās mājaslapās ievieto “kopimi” logo, šādā veidā piedāvājot citiem interneta lietotājiem kopēt viņu informāciju.

“Joprojām daudziem kopēšana šķiet likuma pārkāpums. Daudzi cilvēki joprojām baidās, ka par kopēšanu vai remiksēšanu nāksies sēdēt cietumā,” sarunā ar interneta vietni “Torrentfreak.com” atzina Gersons. “Es ceru, ka “kopimi” vārds to izmainīs.”

Zviedrijā ir iespējams reģistrēt reliģisku ticību kopš 2000.gada, kad Zviedrijas baznīca atdalījās no valsts. Kādas reliģiskas ticības oficiāla reģistrācija daudz neatšķiras no uzņēmuma nosaukuma reģistrācijas.

Tomēr, neraugoties uz kopimisma baznīcas reģistrāciju, ar autortiesībām aizsargātu failu koplietošana Zviedrijā joprojām ir aizliegta.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+