×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
4. novembris, 2015
Drukāt

Zviedrija grib daļu savu imigrantu atdot citām valstīm (5)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Zviedrija aicinās Briseli pārvietot uz citām Eiropas Savienības (ES) valstīm zināmu daļu Zviedrijas uzņemto patvēruma pieprasītāju, trešdien paziņoja premjerministrs Stēfans Levēns.

“Zviedrija ir uzņēmusies neproporcionāli lielu atbildību, salīdzinot ar citām ES valstīm, un tagad mēs esam ārkārtīgi pārslogoti,” rakstiskā paziņojumā atzinis premjers.

“Ir laiks, lai citas valstis uzņemas atbildību, un tāpēc valdība pieprasīs bēgļu pārvietošanu no Zviedrijas.”

Atbilstoši Briseles plānam ES valstu vidū ir jāsadala 160 000 imigrantu, pēc tam kad viņu lietas būs izskatītas izvērtēšanas centros Itālijā un Grieķijā.

No kopējā imigrantu skaita Ungārijai piedāvāts pārvietot 54 000 cilvēku, tomēr Ungārija šo plānu noraidījusi.

Atbilstoši Zviedrijas ziņu aģentūras TT ziņām Zviedrija vēlas izmantot daļu Ungārijas kvotas savu imigrantu pārvietošanai uz citām valstīm.

Nav sagaidāms, ka Zviedrijas prasībā būs minēti konkrēti skaitļi, tieši cik imigrantus tā vēlas pārvietot uz citām ES valstīm.

Sagaidāms, ka Zviedrijā – valstī ar 9,8 miljoniem iedzīvotāju – šogad ieradīsies 190 000 nelegālo imigrantu. Zviedrija ES valstu vidū ir viena no līderēm, kas proporcionāli tās iedzīvotāju skaitam uzņem teju lielāko patvēruma meklētāju daudzumu.

Atbilstoši Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) datiem šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, kopumā ieradušies jau vairāk nekā 757 000 nelegālo imigrantu.

Viņu lielākā daļa necenšas palikt Itālijā vai Grieķijā – pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Otrs populārākais nelegālo imigrantu galamērķis ES ir Zviedrija, kur viņi arī var rēķināties ar dāsnu valsts atbalstu.

Infografika par nelegālo imigrantu maršrutiem uz ES apskatāma aģentūras LETA mājaslapas sadaļā “Infografikas”.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Iedomājieties, ja Zviedrija netiek ar viņiem galā, tad ko darīsim mēs?????!!!!

  2. Tā citus kaunināja! Par rasistiem dēvēja un tagad…grūdīs citiem prom. Vai nav liekuļi?

  3. Zviedrijai jāaicina nevis Briseli,bet ANO! Un,nevis pārvietot bēgļus uz citām ES valstīm,bet gan uz citām Āfrikas,Amerikas,Āzijas valstīm un Austrāliju!

  4. Savus mīļos imigrantus Zviedrija var paturēt pati!?? Kas to zin, kas tie par “putniem”??? Ja Zviedrija nevar pieprasīt ES aizvērt savas robežas, tad jātiek pašiem skaidrībā CIK, CIK ILGI un KAS NĀK MEKLĒT LABUMU ZVIEDRIJĀ!?? Mēs paši dzīvojam zem nabadzības sliekšņa un nevaram atļauties tādus barus jaunu, spēcīgu vīriešu uzņemt!!! VAI ZVIEDRIJA TO NESAPROT UN NEGRIB ZINĀT, KA BALTIJAS VALSTIS IR NABAGAS????????????????????? NABAGAS!?????????????? KĀPĒC ZVIEDRIJA TIK NADZĪGI NEPALĪDZĒJA MUMS, KAD SAIRA PSRS???????????IZŅIRDZA MŪS….Ja visas ES valstis tik daudz būtu palīdzējušas Baltijai nostāties uz labklājības ceļa kā to tagad dara ar šiem “BĒGĻIEM”, tad būtu cita aina … Piemērs – ES maksājumi Latvijas lauksaimniekiem ir VISMAZĀKIE visā savienībā….KO GALU GALĀ GRIB NO MUMS, NABAGIEM ĪSTĀ VĀRDA NOZĪMĒ????????????

Draugiem Facebook Twitter Google+