×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
8. decembris, 2015
Drukāt

Zviedrijā “mistiski” pazūd tūkstošiem migrantu (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

No gandrīz 22 000 imigrantu, kuriem Zviedrijas Migrācijas pārvalde atteikusi patvēruma meklētāja statusu un kuri iekļauti no valsts izraidāmo personu sarakstā, 14 000 “pazuduši bez pēdām”, bet daļa atteikusies atstāt valsti, vēsta Zviedrijas plašsaziņas līdzekļi.

Zviedrijas policija apstiprinājusi, ka 14 140 cilvēki atrodas meklēšanā. Policijas rīcībā nav informācijas, kur varētu atrasties bēguļojošie imigranti. Tiek pieļauts, ka daļa valsti ir pametuši, lai izvairītos no deportācijas, bet daļa varētu slēpties kaut kur Zviedrijā.

Daudzi imigranti, kas iekļauti no valsts izraidāmo personu sarakstā un uzturas bēgļu mītnēs, atteikušies pamest valsti.

Valdība piespiedu migrantu deportāciju veikšanai piešķīrusi papildu līdzekļus darbinieku skaita palielināšanai. Zviedrijas valdība arī uzsākusi sarunas ar virkni valstu – Afganistānu, Tunisiju, Alžīriju un Maroku, par savu pilsoņu atpakaļuzņemšanu.

Zviedrijas plašsaziņas līdzekļi atzīmē, ka tas ir Zviedrijas vēsturē ir lielākais imigrantu skaits, kurus varas iestādes piespiedu kārtā grasās izsūtīt no valsts.

Lai ierobežotu nelegālo imigrantu pieplūdumu, Zviedrija ievērojami pastiprinājusi noteikumus patvēruma iegūšanai. Tādējādi pieaudzis imigrantu skaits, kuriem atteikts patvēruma meklētāja statuss.

Kopš oktobra Zviedrijas valdība ieviesusi vairākus pasākumus, lai samazinātu patvēruma meklētāju skaitu, tostarp atjaunojusi robežkontroli. Ieviesti arī stingrāki noteikumi, liedzot patvēruma meklētājiem apvienoties ar savām ģimenēm.

Valdība turpmāk plāno izdot uzturēšanās atļaujas tikai uz konkrētu laiku ar retiem izņēmumiem un veikt medicīnas pārbaudes, lai noteiktu vecumu jaunajiem cilvēkiem, kas meklē patvērumu Zviedrijā.

Zviedrija jau iepriekš atzinusi, ka vairs nevar uzņemt tikpat daudz patvēruma meklētāju kā līdz šim, jo valstij nepieciešama atelpa. Zviedrija, kuras iedzīvotāju skaits mērāms 9,8 miljonos, aiz Vācijas ir otrs populārākais bēgļu galamērķis Eiropā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kā tad bija ar latviešiem, kuri glābās no PSRS nāves lāģeriem Zviedrijā 1945 gadā??? Atdeva Krievijas KGB iznīcināšanai.

  2. labāk būtu pazuduši miljoniem migrantu!

  3. Un cik tas viss izmaksās Svensonam parastajam?
    Iebraucēju pieņemšana, izmitināšana, pabalsti, līdz lēmuma par izraidīšanu pieņemšanai. Tad ceļa izdevumu segšana tiem, kas ir ar mieru aizbraukt, “pazudušo” meklēšana, tiesāšanās ar “nebraucējiem”, turpinot apmaksāt viņu uzturēšanu, utt., utml.
    Tā vietā, lai vienkārši nelaistu iekšā.

Draugiem Facebook Twitter Google+