Foto – LETA/AFP

Zviedrijā neapstiprinās Ebolas vīrusa inficēšanās gadījums 0

Zviedrijā saņemtas negatīvas analīzes par inficēšanos ar nāvējošo Ebolas vīrusu, kas plosās vairākās Āfrikas valstīs, pēc tam, kad bija aizdomas, ka kāds vīrietis Stokholmā varētu būt inficējies ar to, paziņoja Zviedrijas veselības sektora amatpersonas.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

“Esam izanalizējuši analīzes un varam teikt, ka nav nekādu pazīmju, ka pacients cieš no Ebolas vīrusa,” teikts paziņojumā.

Ārvalstnieks, kurš pagājušajā nedēļā ieradies Zviedrijā no Ebolas vīrusa skartās teritorijas, svētdien tika hospitalizēts, informēja speciālists infekcijas slimību kontrolē Oke Ērtskvists, kura pārziņā ir Stokholmas rajons, nesniedzot detalizētāku informāciju par cilvēka identitāti vai valsti, no kuras viņš ieradās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš piebilda, ka pat tad, ja ir ļoti zems risks, ka Zviedrijā varētu tikt konstatēts Ebolas vīrusa inficēšanās gadījums, veselības aprūpes speciālisti cieši ievēro ārkārtas situācijas saistībā ar šo vīrusu procedūru.

“Kad cilvēks atgriežas no skartajām teritorijām mājās ar drudzi, visbiežāk tas ir saistīts ar citām slimībām, piemēram, salmonelozi, malāriju vai saaukstēšanos,” norādīja Ērtskvists.

Pacientam, kuram bija aizdomas par inficēšanos ar Ebolas vīrusu, pirmdien turpināsies pārbaudes Karolinskas Universitātes slimnīcā, lai noskaidrotu, kas izraisīja simptomus.

Jau ziņots, ka Ebolas vīrusa epidēmijā Rietumāfrikā līdz 26.augustam miruši 1552 cilvēki Gvinejā, Libērijā, Nigērijā un Sjerraleonē. Ir arī apstiprināts pirmais saslimšanas gadījums piektajā šī reģiona valstī – Senegālā, informēja ANO Pasaules Veselības organizācija (WHO).

Visvairāk mirušo ir Libērijā – 694. Gvinejā, kur šī slimība tika konstatēta vispirms, ir miruši 430, Sjerraleonē – 422, un Nigērijā – seši cilvēki.

Ebolas vīrusa epidēmija sākās janvārī Gvinejā, vēlāk izplatījās uz tās dienvidu kaimiņvalstīm Libēriju un Sjerraleoni, un no jūlija – arī uz Nigēriju.

Ebolas vīrusa izraisītās slimības simptomi ir drudzis, galvas, muskuļu un krūšu sāpes, kam seko vemšana un caureja, kuras var būt asiņainas. Tālākie simptomi ir asiņu izdalīšanās no visām ķermeņa atverēm.

Pret Ebolas vīrusu nav vakcīnas vai citu ārstniecības līdzekļu. Atkarībā no vīrusa paveida mirst 25% līdz 90% no saslimušajiem.

Reklāma
Reklāma

Kopš 1976.gada, kad šis vīruss pirmoreiz tika konstatēts, ir mirušas apmēram divas trešdaļas ar to inficēto cilvēku. Divās šī vīrusa epidēmijās letāli bija apmēram 90% infekcijas gadījumu.