×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
31. maijs, 2016
Drukāt

Zviedrijā no 163 000 patvēruma meklētāju strādā tikai 500 (2)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

No aptuveni 163 000 cilvēku, kas pagājušajā gadā pieteicās patvērumam Zviedrijā, tikai nepilni 500 atraduši darbu, otrdien ziņo raidorganizācija SVT.

Balstoties uz Zviedrijas nodarbinātības aģentūras un migrācijas dienestu datiem, SVT vēsta, ka darbā izdevies iekārtoties 494 patvēruma meklētājiem, kuri ieradās Zviedrijā 2015.gadā.

Ar migrācijas dienesta akceptu Zviedrijā persona, kura ieradusies ar derīgiem personu apliecinošiem dokumentiem un oficiāli pieteikusies patvērumam, var strādāt, lai gan oficiāla darba vai uzturēšanās atļauja vēl nav saņemta.

Šādas izņēmuma tiesības parasti tiek piešķirtas automātiski, tomēr pagājušajā gadā, strauji pieaugot imigrācijai, tikai trešajai daļai patvēruma meklētāju vecumā no 20 līdz 64 gadiem tika piešķirts viens šāds izņēmums gadā.

“Zviedrijā patvērumam pieteicās neticami liels skaits cilvēks un, lai mēs varētu visus tos reģistrēt, mums bija jāizņem no prioritātēm vairāki uzdevumi,” SVT norādīja migrācijas dienesta amatpersona, piebilstot, ka tostarp malā pabīdīta nodarbinātības joma.

Zviedrijas valdība vēlas nākamajos trīs gados izdot galvenokārt pagaidu uzturēšanās atļaujas, kas pastiprinātu spiedienu uz patvēruma meklētājiem, mudinot viņus meklēt darbu. Pastāvīga uzturēšanās atļauja tiktu izdota pēc pagaidu atļaujas termiņa beigām, ja persona spējīga sevi uzturēt.

Tomēr skaitļi liecina, ka plaisa starp zviedriem un ārvalstīs dzimušajiem iedzīvotājiem laika gaitā, visticamāk, pieaugs.

Aprīlī bezdarba līmenis starp Zviedrijā dzimušajiem bija nokrities līdz 4,7%. Tik zems tas nav bijis, kopš pasauli 2008.gadā satricināja globālā finanšu krīze.

Ārvalstīs dzimušo Zviedrijas iedzīvotāju vidū aprīlī bezdarba līmenis sasniedza 14,9%.

Ilgais gaidīšanas laiks uz uzturēšanās atļaujām, līdz pat gadam, padara darba meklēšanu vēl svarīgāku, bet nodarbinātības aģentūrai ir maz iespēju atbalstīt patvēruma meklētājus darba meklēšanā.

“Viņi var būt reģistrēti mūsu bezdarbnieku datubāzē, bet viņiem ir tiesības tikai uz pamatpakalpojumiem, tas ir, izmantot mūsu interneta pakalpojumus un sarunāties ar padomdevējiem. Taču nav programmā bāzētas alternatīvas, tas ir, nav kursu un nav stažēšanās,” SVT norādīja nodarbinātības aģentūras amatpersona.

Citas iniciatīvas Zviedrijā attīstās lēni. Iepriekš šomēnes aģentūra “The Local” vēstījas par 30 gadus vecu IT inženieri Sanu Abdullahu, kura pēc septiņu mēnešu uzturēšanās Zviedrijā atrada darbu ar aģentūras “Sync Accelerator” starpniecību. Aģentūra piedāvā palīdzību biznesa uzsākšanā sadarbībā ar patvēruma meklētājiem.

“No Sīrijas ierodas daudzi cilvēki, kas ir ļoti talantīgi un ar lielu pieredzi, sevišķi IT jomā. Ir labi izmantot šīs kvalifikācijas un tas nāks par labu arī Zviedrijai. Es zinu daudzus cilvēkus, kuri grib strādāt, ne tikai mācīties valodu,” “The Local” sacīja Abdullaha.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. tai pusē dīķim, zviedri laikam nevienam netic, ka viņš ir Viesnīcu menedžeris, nu kautvai frizieris, vai vēl nezin kāds tur ar Augstāko izglītību Speciālists! Visi Melnstrādnieki aizbrauca uz zviedriju! Uz Latviju brauks Atlasīti speciālisti! Ar Augstākām izglītībām! Un šie jau atkritumu šķirotavā, vai citu melnstrādnieku darbos nestrādās! Islams to aizliedz!

  2. Un tā tiem zviedriem arī vajag! Noteikti gan jau, ja Mēs Latvieši aizbrauktu uz zviedriju un Mēs gribētu uzreiz sākt strādāt, lai būtu ar ko, par visu maksāt, tad šie tur visādi šķobītos, locītos, visādus Pieprasījumus uzstādītu. Bolītos, kā uz kapitālisma ienaidniekiem! Bet lūk Aburigēni ir gribot, negribot jāuztur! Viss viņiem pa velti jāpiešķir! Bet viņiem arī neko vairs nevajag! Un ja retais strādās, tad pietiks ar viss, viss minimālo algu. Utis kažokā ielaida! Tagad, lai kasīdamies, trītdamies gar mājas stūriem staigā! Jo šis Posts ir ielaists savās mājās! Visi melnie ir Totāli lopiņi, kuri vispār negrib strādāt! Priekš kam to darīt, ja var nedarīt! Un badā vienkārši neļaus nomirt! Neļaus gulēt vārtrūmēs, zem tiltiem vai uz ielām! Bet Mums tādu Haļavu neviens nekur nepasniegs! Mums jau tādu nevajag! Mums vajag Normāli apmaksātu, stabilu darbu!

Draugiem Facebook Twitter Google+