Mobilā versija
-1.1°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
25. septembris, 2013
Drukāt

Zviedrija pārdos visas sev piederošās “Nordea” akcijas

Foto: NordeaFoto: Nordea

"Nordea bankas" Latvijas filiāles vadītājs Valdis Siksnis piedalās pētījuma par Latvijas uzņēmumu vitalitāti prezentācijā.

Zviedrijas valdība otrdien paziņoja, ka tā pārdos atlikušās sev piederošās Ziemeļvalstu reģiona bankas “Nordea” akcijas, tādējādi tai pārtraucot pildīt bankas akcionāres lomu.

Zviedrijas valdībai patlaban pieder 7% “Nordea” akciju, un to pārdošana tiek īstenota trešdien.

“Valsts loma ir regulēt bankas, nevis būt to īpašniecei,” norāda Zviedrijas finanšu tirgu ministrs Pēters Nūrmans. “Tāpēc valdības uzdevums ir pārdod visas tai piederošās bankas akcijas.”

“Akciju tirdzniecība tiks rīkota Zviedrijas un starptautiskajiem institucionālajiem investoriem,” piebilst Nūrmans.

Valdība pavēstīja, ka akciju pārdošanā gūtie ienākumi tiks novirzīti Zviedrijas parādsaistību samazināšanai.

Pašreizējā tirgus vērtība liecina, ka Zviedrijas valdībai piederošo akciju kopējā vērtība veido 22,5 miljardus kronu (1,8 miljardus latu).

Jūnijā valdība pārdeva 6,4% tai piederošo “Nordea” akciju par 2,3 miljardiem eiro (1,6 miljardiem latu).

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (3)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+