Mobilā versija
+8.0°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
25. septembris, 2013
Drukāt

Zviedrija pārdos visas sev piederošās “Nordea” akcijas

Foto: NordeaFoto: Nordea

"Nordea bankas" Latvijas filiāles vadītājs Valdis Siksnis piedalās pētījuma par Latvijas uzņēmumu vitalitāti prezentācijā.

Zviedrijas valdība otrdien paziņoja, ka tā pārdos atlikušās sev piederošās Ziemeļvalstu reģiona bankas “Nordea” akcijas, tādējādi tai pārtraucot pildīt bankas akcionāres lomu.

Zviedrijas valdībai patlaban pieder 7% “Nordea” akciju, un to pārdošana tiek īstenota trešdien.

“Valsts loma ir regulēt bankas, nevis būt to īpašniecei,” norāda Zviedrijas finanšu tirgu ministrs Pēters Nūrmans. “Tāpēc valdības uzdevums ir pārdod visas tai piederošās bankas akcijas.”

“Akciju tirdzniecība tiks rīkota Zviedrijas un starptautiskajiem institucionālajiem investoriem,” piebilst Nūrmans.

Valdība pavēstīja, ka akciju pārdošanā gūtie ienākumi tiks novirzīti Zviedrijas parādsaistību samazināšanai.

Pašreizējā tirgus vērtība liecina, ka Zviedrijas valdībai piederošo akciju kopējā vērtība veido 22,5 miljardus kronu (1,8 miljardus latu).

Jūnijā valdība pārdeva 6,4% tai piederošo “Nordea” akciju par 2,3 miljardiem eiro (1,6 miljardiem latu).

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums Latvijas vēsturē (18)Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums atjaunotās Latvijas vēsturē
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+