Pasaulē
Eiropa

Zviedrijā pēc Stokholmas uzbrukuma apcietināts vīrietis par “terorisma noziegumu” 16

Foto-LETA/AFP

Zviedrijā 8.aprīļa rītā tika apcietināts vīrietis par “terorisma noziegumu” vairākas stundas pēc piektdien, 7.aprīlī, Stokholmā sarīkotā uzbrukuma, kurā nogalināti četri cilvēki, paziņoja prokuratūra.

Vīrietis tika apcietināts “aizdomās par terorisma noziegumu, izdarot slepkavību,” sacīja Zviedrijas Prokuratūras pārvaldes komunikāciju direktore Karina Rozandere.

Zviedrijas mediji pirms tam bija ziņojuši, ka saistībā ar piektdien Stokholmā notikušo teroraktu ir aizturēti divi vīrieši.

Piektdien tika aizturēts 39 gadus vecs Uzbekistānas pilsonis, kas pēc izskata atbildis policijas publiskotajam aizdomās turamā attēlam, bet policija paziņoja, ka vīrietis, kurš vadīja kravas mašīnu, joprojām nav notverts. Aizturētā vārds netika nosaukts.

“Aftonbladet” ziņoja, ka aizturētā vīrieša “Facebook” kontā ir atrasti teroristu organizācijas “Islāma valsts” propagandas materiāli. Viņš arī bija pielicis “like” (“patīk”) fotogrāfijai, kas uzņemta uzreiz pēc 2013.gadā sarīkotā sprādziena Bostonas maratonā. Saskaņā ar laikraksta rīcībā esošo informāciju viņš ir kādas Stokholmas piepilsētas iedzīvotājs.

Zviedrijas mediji sestdienas rītā ziņoja, ka ir aizturēts vēl viens vīrietis, kurš saistīts ar minēto Uzbekistānas pilsoni. Aizturēšana notika Stokholmas ziemeļrietumu priekšpilsētā Julstā. Stokholmas tabloīds “Expressen” savā vietnē parādīja, kā bruņoti policisti aizved vīrieti, kurš saslēgts rokudzelžos.

LA.lv