×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
8. februāris, 2018
Drukāt

Zviedrijā smagā stāvoklī atrasts tālbraucējs no Latvijas (17)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Zviedrijā smagā stāvoklī atrasts tālbraucējs no Latvijas, kura nogādāšanai dzimtenē nepieciešama sabiedrības palīdzība, vēsta organizācija “Ziedot.lv”.

Imants ir tālbraucējs šoferis no Liepājas, septiņus gadus vecas meitiņas tētis. Šī gada janvārī Imants bija devies kārtējā reisā uz Zviedriju. Kopš 15. janvāra sieva ar viņu nevarēja sazināties, līdz 18. janvārī viņš tika atrasts savā automašīnā, kur viņš bezpalīdzīgā stāvoklī bija pavadījis 2 diennaktis pēc pārciesta insulta.

Imants nekavējoties tika nogādāts Tiohundra klīnikā Zviedrijā, kur viņa ārstniecību sedz Eiropas veselības karte. Viņa stāvoklis bija ļoti smags, ķermeņa temperatūra bija vien 33 grādu, ilgstoši nekustīgi sēžot bija radies kājas mīksto audu saspiedums un muskuļu atrofija, kas šobrīd draud ar kājas amputāciju. Mediķi Zviedrijas slimnīcā cīnījās ar insulta un ilgstoši nesaņemtās palīdzības sekām, tika veikta asinspārliešana un 5 operācijas.

Šobrīd Imanta stāvoklis ir ļoti smags, bet pietiekami stabils, lai viņu pārvestu turpmākai ārstniecībai Latvijā. Pārvešana iespējama īpaši sakaņotā reisā ar prāmi tikai Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Specializētās medicīnas centra brigādes pavadībā, par ko Imanta ģimenei jāmaksā 3500 eiro. Imanta ģimenei šādu līdzekļu nav, tādēļ sieva lūdz līdzcilvēku palīdzību.

Ziedojumus var veikt portālā “Ziedot.lv”.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Vajadzīgā summa jau ir saziedota. Kas var, tas lai palīdz, kas ne – lai nerunā tukšu.

 2. Ka tāds šausmīgs liktens nesameklētu nevienu… bet tādas lietas notiek.

 3. Kur nu tik lielu summu par prāmi un personālu.

 4. Labāk lai paliek Zviedrijā,būt lielāka cerība izdzīvot.Latvijā aizsūtīs pa balto koridoru uz kapiem.Zaļais koridors darbojas kad dabā viss ir zaļš,bet galapunkts viens.

 5. Ja nemaksās paliks Zviedrijā. Tas vai ta nav labāk?

 6. Nu bļāviens–miljonus izsviež,lai tak beidzot arī ministru kungi parūpējās par savu tautieti–kur mums ņem tos eirikus un katru dienu –ziedot,ziedot…

 7. Jopcik,popcik! Cik ta var ziedot un ziedot visiem. Vai tad ne darbavieta,ne valsts ne par ko vairs nenes atbildību? Mūsu pilsonim jāpaliek Zviedrijā tagad ,vai?Tiem Ziedot ar nekad nav gana daudz naudas,lai kaut ko izdarītu bez mūžīgās lūgšanās. Varbūt uz ielas ar cepuri var vairāk salasīt?

  • Es ziedošu. Tikai dīvqaini tas, ka Gaujas nacionālajā parkā par 800 000 Eur tiek mizotas zaļas priedes it kā sabiedrības interesēs vairojot dabas vērtības, Ādažos par 1 500 000 Eur tiek saskaitīti 15 putni pupuķi sabiedrības interesēs, bet 3500 Eur , lai cilvēku atvestu mājās, nav.
   Dīvaini.

 8. Vai tiešām visiem tagad ir jāziedo jo tālbraucēji labi nopelna un ir viņiem firmas kuras maksā apdrošināšanu jeb šis ir tas gadījums kur paši piepelnās nelegāli?

  /

  • Tāds atgadījums ar LV tālbraucēju šiferiem nav vienīgais, jo viņi ir pārguruši, jo darbadevējiem par viņiem pofik. Parādiet LV f-mu kur tālbraucēji daudz nopelna, par ko te runā, brauc tūkstošiem km/d., bet samaksas nekādas, f-mas visu naudu tikai sev rauš, nav ne apdrošināšanas ne kā, visu laiku dzīvo mašīnā, nav ne tualešu, ne kur nomazgāties utt.
   Valdība par tautu sen aizmirsusi, citās valstīs uzreiz streiko, a latvieši samierinās ar visu

 9. vai tad kompanija kur viņš straadaa nekaadu atbildiibu nenes par savu darbinieku.

 10. Darba devejs lai apmaksa.

 11. Man domāt, pārvešanas izdevumi jāsedz kompānijai, kurā viņš strādāja, jo negadījums noticis darba laikā (komandējumā)

  • Man pazīstams tālbraucējs strādā kompānijā, kas pieder viņam pašam ar brāli, ar kuru uz maiņām brauc ar savu “semi truck”. Fraktē viņus loģistikas kompānijas, tā, ka pieņemu, ka arī Imantam varētu būt līdzīga situācija. Pašam sanāk pa ārzemēm drusku vandīties, varu iedomāties, cik forši vienam palikt tādos s…dos.

   • Te nu gribētos versties pie valdības.Cik daudz naudas izšauj salūtos,goda vārti Rīgā…+++dāsnie deputātu komandējumi,transporta apmaksas.dzīvokļu īres.Varbūt varētu vērsties saeimā pēc ziedojumiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+