×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. februāris, 2015
Drukāt

Zviedrija un Somija izstrādā kopīgu aizsardzības plānu (8)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Saskaņā ar iecerēto aizsardzības sadarbības līgumu starp Somiju un Zviedriju ļaunākā scenārija gadījumā, ja kāda no tām tiktu pakļauta militāram uzbrukumam, karadarbībā varētu iesaistīsies abas valstis.

Zviedrija un Somija sagatavojušas priekšlikumus ciešākai sadarbībai, kas paredz arī kopīgu militāro bāzu izmantošanu un savstarpējo sakaru uzlabošanu. “Tas dod mums konkrētas iespējas strādāt kopā, vispirms un visvairāk – miera laikā, bet arī krīzes laikā, ja mēs izvēlētos tā rīkoties,” ziņu aģentūrai TT pastāstīja Somijas aizsardzības ministrs Karls Haglunds (attēlā).

Tomēr Zviedrijas aizsardzības ministrs Pēters Hultvkists uzsvēris, ka līgums nenozīmē oficiālu aliansi. “Plānojot dažādus krīzes scenārijus, mēs sagatavojam, ko likt lietā attiecīgajā situācijā. Ieviesīsim vai neieviesīsim šos priekšlikumus – tas atkarīgs no valdības lēmuma attiecīgajā situācijā, un tad tos vēl jāapstiprina abu valstu parlamentiem,” Hultkvists pastāstījis Zviedrijas avīzei “Dagens Nyheter”. Tagad valdības lems, kurus no priekšlikumiem virzīt tālāk, teicis Hultkvists.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Vējonis tiešām SĀK VĒJOT ne tajā virzienā?! Ko varam gaidīt no ZZS ministra, ka TIKAI palikšanu savās vietās??????? Prezidents arī “dzied” tajā pat oktavā! NU KO? JAUKU DUETU, BIEDRI!!! Ziemeļeiropas aizsardzības alianse NAV SLIKTA DOMA…!?

  2. Ko tur abi ķēmojas? Atbildēt

    NATO viņiem nedeŗ?

  3. tūlīt Krievija paziņos, ka tik provakatoriski rīkoties nedrīkst, Kremlim tagad visur ir teikšana

  4. …. Ka tad … nekas, nekad nesnak oficials drossirdigiajiem zviedriem un somiem .. bet gadijuma pec, vajadziba, tie atbildesot ar dzelteni krasotiem zviedru viriniem Somija … vai tik nebus par velu !?

    … Vispasaules labad Labak rikoties ka viriem kuriem kuriem draud kulaks no vissatlautigajiem bosikiem … : pievienojoties NATO, vai Oficiali nodibinat ciesu Ziemeleiropas valstu aizsardzibas aliansi (+ Norvegija + Anglu Karaliste + Baltija un Polija !

  5. Ir zelta izdeviba Krievijai atgut “savas” Baltijas valstis bet musu aizsardzibas ministrs, spriezot pec visjaunakiem izteicieniem grib lai mes paliekam savas vietas un neuztraucamies.

  6. Kāpēc ne ar Ziemeļu paraugvalsti Igauniju?

Draugiem Facebook Twitter Google+