Pasaulē
Eiropa

Zviedrijā vairums par seksuāliem uzbrukumiem notiesāto ir ārzemnieki0

Foto AFP/LETA

Aptuveni 58% vīriešu, kas Zviedrijā pēdējo piecu gadu laikā notiesāti par izvarošanu vai izvarošanas mēģinājumu, dzimuši ārzemēs, liecina Zviedrijas sabiedriskās televīzijas SVT dati.

Raidorganizācija skaidro, ka tā ir apkopojusi datus par visiem tiesu spriedumiem, lai gūtu priekšstatu par pilnīgu ainu valstī.

Pārraides “Misija – izmeklēšana” žurnālisti noskaidrojuši, ka pēdējo piecu gadu laikā šajā noziedzības jomā bijuši 843 noziedznieki. 197 Zviedrijā ieceļojuši no Tuvajiem Austrumiem un Ziemeļāfrikas, bet 43 – no Afganistānas.

Gadījumos, kad upuris nav zinājis uzbrucēju, ārzemēs dzimušo noziedznieku skaits pārsniedz 80%.

Trešdien, reaģējot uz pārraides informāciju, labējās partijas “Zviedrijas demokrāti” un centriski labējās Mēreno partijas vadošie politiķi sacīja, ka par izvarošanu notiesātie ārzemnieki būtu jādeportē.

“Mēs šajā pārraidē apliecinām ļoti skaidri, ka no tā cilvēku skaita, kas ierodas no ārzemēm, par izvarošanām tiek notiesāts ļoti neliels procents,” sacīja pārraides producents Ulfs Johansons.

Viņš arī uzsvēra, ka izvarošanas gadījumu skaits, par kuriem ticis ziņots, ir ievērojami augstāks, tāpēc nav izdarāmi secinājumi par imigrantu lomu seksuālos uzbrukumos.

Imigrācija un noziedzība ir svarīgāko tematu vidū Zviedrijas parlamenta vēlēšanu kampaņā. Pašas vēlēšanas gaidāmas 9.septembrī.

LA.lv