Mobilā versija
+4.6°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
26. augusts, 2016
Drukāt

Zviedrijā grib aizliegt ubagot

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Zviedrijas valdība izskata iespēju aizliegt ubagošanu pēc tam, kad līdzīgus ierobežojumus ieviesusi Dānija. Apmēram četri tūkstoši, galvenokārt romi no Rumānijas, meklē iztiku ielās, lūdzot naudu.

“Ubagošana Zviedrijas ielās nevar atrisināt izstumtības un nabadzības problēmas Rumānijā un Bulgārijā,” saviem ziemeļvalstu kolēģiem Reikjavīkā pamatojis publiskās Zviedrijas administrācijas ministrs Ardalans Šekarabi. Tiesa, valdības likumprojekta koordinators Martins Valfridsons savā ziņojumā norādījis, ka šo aizliegumu būs grūti ieviest praksē. “Vai nu jākriminalizē palīdzības lūgšanai, vai arī jākriminalizē došanai. Nedomāju, ka jebkura no tām ir laba ideja,” viņš izteicies Zviedrijas radio. Aptaujā puse iedzīvotāju atbalsta aizliegumu, ceturtā daļa ir pret, bet pārējiem nav viedokļa.

Dānijā par atkārtotu ubagošanu var piespriest sešu mēnešu cietumsodu. Norvēģijā valdība šādu aizliegumu nepieņēma, bet atsevišķas pašvaldības ieviesa.

Pievienot komentāru

Kalē sākta "džungļu" nojaukšana (2)Kalē, Francijas ziemeļos, pirmdien sākusies par “džungļiem” iesauktās nelegālās migrantu nometnes evakuācija pirms tās nojaukšanas, ziņo mediji. Migranti ar savām personiskajām mantām
Draugiem Facebook Twitter Google+