×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. novembris, 2014
Drukāt

Zviedrijai esot pierādījumi, ka ārvalstu zemūdene atradās tās ūdeņos (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Zviedrijas rīcībā ir pārliecinoši pierādījumi, ka pagājušajā mēnesī tās teritoriālajos ūdeņos bija iepeldējusi ārvalstu zemūdene, kuras nedēļu ilgie meklējumi gan beidzās bez sekmēm, atsaucoties uz Zviedrijas laikraksta “Svenska Dagbladet” rīcībā nonākušo informāciju, raksta ziņu aģentūra “Reuters”.

Zviedrijas laikraksts “Svenska Dagbladet”, atsaucoties uz Zviedrijas armijas veikto analīzi par iegūtajiem pierādījumiem zemūdenes medību laikā, raksta, ka ir iegūti pierādījumi – Stokholmas arhipelāgā atradās vismaz viena neliela ārvalsts zemūdene. Tās meklējumos tika iesaistīti vērienīgi spēki – vismaz divsimt karavīru, vairāki karakuģi un helikopteri. Zemūdenes meklēšanas operācijas laikā Zviedrijas armijā tika izsludināta lielākā militārā mobilizācija kopš aukstā kara. Taču zemūdeni tā arī neizdevās atrast.

Pagaidām Zviedrijas Aizsardzības ministrija ir atteikusies komentēt “Svenska Dagbladet” publicēto informāciju. Taču valsts premjerministrs Stefans Levēns solījis tuvākajā laikā informēt sabiedrību par jaunumiem saistībā ar oktobrī izvērsto zemūdenes meklēšanas operāciju.

Militārie eksperti atzīmē, ka zemūdeņu atrašanas operācijas ir ārkārtīgi sarežģītas. Turklāt Zviedrijai trūkst nepieciešamā aprīkojuma, lai šādu operāciju īstenotu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kāpēc krievu U-Boot’u nenogremdēja ?

  2. It kā mēs nezinam zviedrus! Zviedri atradīs, un vienosies ar Krieviju neizpausties – kaut ko sarunās. Atcerēsimies “Estonia”. Un tā ir gudga politika. Krievam vienmēr jāatstāj iespēju izšmukt lai “saglabātu seju”. Katrā gadījumā es nešaubos ka krievs tur bijis ielīdis, kaut vai lai pārbaudītu savu jaunu radijumu un puišu kaujas gatavību.

  3. viengie kas brēca ka zemūdene ir, bija tikai mediji, politiķi šaubijās ka vispār kas ir, armijnieki nespēja atrast apstiprinājumu, tik mediji trakoja. un ari tagad apgalvo ka ir pierādijumi tik mēdiji. armija ar klusē:)

    • Zviedrijas uudenjos, iepretiim Stokholmai jau reiz Krievijas zemuudene uzskreeja zu klintiim “Whisky on the rocks”- (Zemuudene bija viskija tiipa). Krievija tur censhoties iekaartot kaadas ieriices,kas kontroleetu Zviedrijas paliidziibu Baltijai kara gadijumaa. To es dzirdeeju vaacu televiizijaa.

Draugiem Facebook Twitter Google+