Pasaulē
Eiropa

Zviedrijas Akadēmijas skandāla izraisītāju prokuratūra apsūdzējusi izvarošanā1


Arhīva foto – Nobela prēmijas pasniegšana.
Arhīva foto – Nobela prēmijas pasniegšana.
Foto – LETA/AFP

Zviedrijas prokuratūra izvirzījusi apsūdzības izvarošanā Žanam Klodam Arno, kura noziedzīgās darbības izraisīja krīzi Zviedrijas Akadēmijā, kas piešķir Nobela prēmijas literatūrā.

Seksuālas uzmākšanās skandāla radītās krīzes dēļ Zviedrijas Akadēmija maijā paziņoja, ka šogad Nobela prēmija literatūrā netiks piešķirta. Akadēmija paziņoja, ka plāno 2018.gada laureātu nosaukt paralēli ar 2019.gada laureāta nosaukšanu.

“Mans vērtējums ir, ka pierādījumi ir spēcīgi,” paziņoja prokurore.

Arno ir precējies ar Zviedrijas Akadēmijas locekli Katarīnu Frostensoni. Viņš ir kultūras aprindās zināma persona, kas vadīja izrāžu telpu, ko daļēji finansēja akadēmija.

Arno izvirzītas apsūdzības divos punktos par sievietes izvarošanu 2011.gadā, atsaucoties uz tiesu dokumentiem, ziņo aģentūra DPA.

Stokholmas laikraksts “Dagens Nyheter” novembrī ziņoja, ka 18 sievietes apsūdzējušas Arno par seksuālu uzmākšanos.

Prokuratūra sāka izmeklēšanu, bet jau sākumā atteicās no vairākām apsūdzībām, galvenokārt pierādījumu trūkuma un noilguma dēļ.

Arno visas viņam izvirzītās apsūdzības noliedz.

Sieviete, kuras izvarošanā Arno ir apsūdzēts, ir apmierināta ar prokuratūras lēmumu izvirzīt apsūdzības, DPA norādīja viņas advokāte.

Arno advokāts savukārt Zviedrijas Radio sacīja, ka viņa klients uzskata sevi par raganu medību upuri.

Saistītie raksti

Kopš 6.aprīļa seši Zviedrijas Akadēmija locekļi, tai skaitā pastāvīgā sekretāre Sara Daniusa, ir paziņojuši, ka vairs nepiedalīsies tās darbībā. Kopumā pavisam astoņi akadēmijas locekļi vairs nav aktīvi.

Visi 18 Zviedrijas Akadēmijas locekļi tiek iecelti uz mūžu un līdz šim saglabāja savu statusu pat tad, ja vairs aktīvi nepiedalījās tās darbībā.

Maijā Zviedrijas Akadēmija mainīja savus statūtus, lai ļautu tās locekļiem atkāpties.

LA.lv