Zviedrijas hokeja izlase svētdien Dānijā notikušā pasaules čempionāta finālā ar 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pieveica Šveici, nosargājot pērn iegūto titulu.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

Zviedrijas izlases labā vārtus pamatlaikā iemeta Gustavs Nīkvists un Mika Zibanejads, kamēr šveiciešiem izcēlās Nino Nīderreiters un Timo Meiers.

Savukārt uzvaru “bullīšos” zviedriem nodrošināja viens no komandas līderiem Filips Fošbergs.

Neraksturīgi finālmačam svētdienas duelis sākās vētrainā un aktīvā hokejā. Jau pašā spēles sākumā iespējas atklāt rezultātus bija abām komandām – Minesotas “Wild” šveiciešu uzbrucējam Nīderreiteram neizdevās metiens, bet nākamajā uzbrukumā uz Šveices vārtiem izskrēja zviedrs Viktors Arvidsons, taču vārtsargu Leonardo Dženoni viņam pārspēt neizdevās.

Pēcāk komandas nedaudz nomierinājās, bet 12.minūtē pirmo noraidījumu mačā nopelnīja Nīderreiters. Zviedrijas valstsvienība vairākuma laikā vairākkārt apdraudēja pretinieku vārtus, tomēr Dženoni palika nepārspēts. Lai arī Šveicei mača sākums bija aktīvāks, pirmās trešdaļas otrajā pusē iniciatīva pārgāja Zviedrijas hokejistu pusē.

Tomēr tieši šveicieši bija tie, kas atklāja spēles rezultātu. Lielisku reizi pēc iemeta zviedru aizsardzības zonā veica Romands Josi, kurš ripu piespēlēja vārtu guvējam Nīderreiteram. Zviedrijas atbilde gan nebija ilgi jāgaida, jo tikai 76 sekundes vēlāk neizšķirtu panāca Nīkvists, vārtus gūstot 18.minūtē.

Jau otrās trešdaļas otrajā minūtē noraidījumu par spēli ar augsti paceltu nūju nopelnīja zviedrs Nīkvists. Šveice vairākumu arī izmantoja, kad 24.minūtē ar lielisku metienu no vairāku metru attāluma izcēlās Meiers. Pēcāk Zviedrijas valstsvienība mēģināja atspēlēties, tomēr tas vēl neizdevās, turklāt komandas nopelnīja arī pa abpusējam noraidījumam.

Tomēr perioda vidū Zviedrijas izlase strauji pārņēma iniciatīvu un pēcāk vairākas minūtes pamatīgi “raustīja” pretiniekus. Nespējot tikt līdzi, divu minūšu sodu nopelnīja šveicietis Enzo Korvi. Zviedru draudīgie uzbrukumi vainagojās panākumiem, kad 35.minūtē tālu metienu realizēja Zibanejads. Vēl pirms pārtraukuma abas komandas atkal parūpējās par izrādi, aizvadot aktīvas divas minūtes, bet rezultāts vairs nemainījās, otrajai trešdaļai noslēdzoties ar kaujiniecisku neizšķirtu 2:2.

Trešajā trešdaļā iniciatīva piederēja Zviedrijai, tomēr lielisku sniegumu šveiciešu vārtos demonstrēja vārtsargs Dženoni, kurš vairākkārt glāba komandu no vārtu zaudējuma. Perioda viducī Šveices valstsvienība dabūja divus noraidījumus pēc kārtus, bet Zviedrijas hokejisti vairākumus izmantot nespēja, jo pretinieki veiksmīgi aizsargājās.

Noslēdzošajās minūtēs Zviedrijas valstsvienība mēģināja noslēgt cīņu arī pamatlaikā, bet 20 sekundes pirms beigām zviedriem bija iespēja izraut uzvaru, taču izgājienu pret vārtsargu neitralizēja Dženoni.

Līdz ar to abu komandu duelis turpinājās pagarinājumā, kur vienības centās spēlēt uzmanīgi un bez noraidījumiem, tāpēc bīstamu epizožu pie vārtiem bija mazāk nekā pamatlaikā. Perioda vidū izlases gan apmainījās bīstamiem uzbrukumiem – Maiera metienu atsita zviedru vārtsargs Andešs Nilsons, bet pēc tam ar Olivera Ēkmana-Lāšona raidījumu jau galā tika Dženoni.

Pēc šīm epizodēm spēle kļuva aktīvāka, tomēr ar vārtu gūšanu vienībām nesekmējās, jo vienības labi spēlēja aizsardzībā. Izcila iespēja nodrošināt titulu Šveicei bija Kevinam Fialam, kura metienu no vārtu priekšas četras minūtes pirms pagarinājuma beigām atvairīja Nilsons. Lai arī noslēdzošās minūtes aizritēja aizraujošā hokejā, vārti tā arī netika gūti, tāpēc pasaules čempionāta trofejas liktenis tika izšķirts pēcspēles metienu sērijā. Tiesa, pēdējā sekundē zviedrs Ādams Lāšons trāpīja pa vārtu stabu.

“Bullīšos” pats pirmais izgājienu izpildīja šveicietis Svens Andrigjeto, kurš bija precīzs, bet pēc tam nākamo trāpīgo metienu izpildīja tikai Ēkmans-Lāšons, panākdams neizšķirtu 1:1. Pēc tam Šveice nebija precīza, bet uzvaru Zviedriem nodrošināja Fošbergs, jo Nīderreiters savā izgājienā nebija precīzs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam svētdien bronzu šajā pasaules čempionātā izcīnīja ASV, kas ar 4:1 (0:0, 1:1, 3:0) pārspēja Kanādu.

Šveices izlase pasaules čempionāta finālā spēlēja otro reizi vēsturē. Zīmīgi, ka arī 2013.gadā Šveice finālā tikās ar Zviedriju, pretinieku pārākumu atzīstot ar rezultātu 1:5.