Mobilā versija
+2.0°C
Eiženija, Ženija
Sestdiena, 25. marts, 2017
5. septembris, 2016
Drukāt

Zviedrijas iestāšanās NATO atturētu Krieviju (2)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Dalība NATO nenovērsīs trūkumus Zviedrijas aizsardzībā, taču tā atturēs Krieviju no iesaistīšanās konfliktā Baltijas jūras reģionā, teikts ziņojumā, kas sagatavots pēc valdības pasūtījuma.

Kreisi centriskā valdība 2015. gada vasarā uzdeva diplomātam Kristeram Bringeusam izvērtēt Zviedrijas militāro sadarbību ar dažādām valstīm, un viņš secinājis, ka iestāšanās NATO gaisinātu neskaidrību par to, kā Zviedrija rīkotos konflikta gadījumā Baltijas reģionā. Konflikta atturēšanas iespējas visādā ziņā pieaugtu, uzsvērts ziņojumā. Taču ziņojuma autori piebilst, ka noteikt, cik lielā mērā šīs iespējas tiks kāpinātas, ir grūti un ciešāka militārā sadarbība ar NATO neesošo Somiju arī vairotu atturēšanas iespējas. Lai gan vairākums zviedru joprojām iebilst pret iestāšanos NATO, atbalsts dalībai aliansē pēdējo gadu laikā ir pieaudzis līdz ar pieaugošo Krievijas agresivitāti. Ziņojumā teikts, ka gadījumā, ja Zviedrija vēlētos iestāties NATO, tā, visticamāk, tiktu uzņemta un iestāšanās procedūra aizņemtu 12 līdz 15 mēnešus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. … Beidzot ari kreisi noskanotiem zviedriem pielec PATIESIBA … par Baltijas aizstavesanas vajadzibas pasakumiem!

    … Reiz internacionalai agresijai un pret cilveci verstai netaisnibai ir jadara gals … vienalga kas to pastrada ..!

  2. Tā tas varētu arī būt un tādēļ tiek finansēti neitrālisti līdz Gotlande nokļūs Krievijas pārraudzībā …

Emanuels Makrons izpunktē sāncenšus. Skolēna un skolotājas romānsPrezidenta kandidāta sieva ir viņa bijusī franču valodas skolotāja
Draugiem Facebook Twitter Google+