×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. decembris, 2015
Drukāt

Zviedrijas imigrantus sūtīs uz citām valstīm (9)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Eiropas Savienība (ES) drīz pārvietos daļu no Zviedrijā esošajiem patvēruma meklētājiem uz citām dalībvalstīm, pirmdienas vakarā paziņoja ES migrācijas komisārs Dimitris Avramopuls.

“Zviedrija ir [to ES] dalībvalstu grupā, kuras šogad uzņēmušas vislielāko skaitu bēgļu,” preses konferencē Stokholmā sacīja Avramopuls, piebilstot, ka Zviedrija šai ziņā pielikusi “milzu pūles”.

ES iekšlietu ministri septembrī pieņēma lēmumu nākamo divu gadu laikā ES ietvaros pārvietot 120 tūkstošus migrantu un bēgļu.

Eiropas Komisijas (EK) sākotnējais plāns paredzēja pārvietot 15 600 cilvēkus no Itālijas, 50 400 cilvēkus no Grieķijas un 54 000 no Ungārijas. Ungārija atteicās piedalīties šajā plānā, tādēļ ES iekšlietu ministri vienojās, ka trešo valstu iedzīvotāji varētu tikt pārvietoti arī no citām ES dalībvalstīm, kuras ir saskārušās ar migrācijas spiedienu.

Līdz šim ir pārvietots tikai neliels skaits cilvēku atbilstoši šim plānam.

Zviedrija novembra sākumā paziņoja, ka lūgs ES pārvietot uz citām bloka dalībvalstīm daļu patvēruma meklētāju, kuri ir ieradušies Zviedrijā.
 
“Zviedrija ir uzņēmusies neproporcionāli lielu atbildību salīdzinājumā ar citām ES valstīm, un šobrīd mēs esam ārkārtīgi noslogoti,” norādīja Zviedrijas premjerministrs Stefans Lefvens. “Ir pienācis laiks citām valstīm uzņemties atbildību, un tādēļ valdība prasa bēgļu pārdali no Zviedrijas,” viņš piebilda.

“Zviedrija ir lūgusi [iespēju] kļūt par pārvietošanas mehānisma izmantotāju. Mēs to pilnīgi saprotam,” sacīja Avramopuls.
Komisārs piebilda, ka Zviedrija nākotnē varētu tikt atbrīvota no migrantu uzņemšanas pēc viņu pārvietošanas programmas.
Zviedrija oktobrī uzņēma no Itālijas 19 Eritrejas pilsoņus saskaņā ar ES migrantu sadales plānu.

Zviedrijā, kas ir valsts ar 9,8 miljoniem iedzīvotāju, pēdējos divos mēnešos ir saņemti 80 tūkstoši patvēruma pieteikumu, un šis daudzums būtu ekvivalents 25 miljoniem patvēruma pieteikumu visā ES, pagājušonedēļ paziņoja Zviedrijas premjers Lefvens. Viņš uzsvēra, ka Zviedrija padarīs ievērojami stingrākus patvēruma piešķiršanas noteikumus.

Pēc tam, kad Zviedrija novembrī atjaunoja robežkontroli, jaunu migrantu ierašanās valstī ir sarukusi par trešdaļu, liecina Zviedrijas migrācijas aģentūras dati.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. eu, nu sūtiet mums, mums ir multikulturāla, veiksmīga valsts, rādītāji labi

 2. Lai skolnieces (skat.rakstu blakus) izvarotu ne tikai Zviedrijā un Somijā?

 3. Vispirms Vācija un Zviedrija proklamēja atvētās durvis ,darudzīgu politiku ,MULTIKULTURĀLISMU. Tagad abas valstis ir kļuvušas par galamērķi ,apsolīto -haļavas zemi ! nākošais kā lai iziet no situācijas ,protams vissi vainīgi : POLIJA , Ungārija,Slovākija, Čehija,LATVIJA,Lietuva,Igaunija….! Kur lai grūž to drazu kas nekad nau strādājusi un ir ar pareizu ”dzīves skatijumu un vērtībām” . Protams ka uz mazāk noslogoto teritoriju ,bet saldinātājā piešķirot pavadošu finansējumu katram bēglim .. ! Apsorbētāj valsts iegūst ilglaicīgā plānā problēmas kas skar sabiedrības ikdienas drošību ,noziedzības pieaugumu , lokālu nedrošibas arēalu izveidošanos. 2015 -Zviedrija-200.000 migrantu,Vācija -700.000,

 4. Latviešu bēgļus kara laikā neņēma, nodeva sodīt. Tagad uzgrūst to,ko paši negrib……
  Vēsturiski nedrīkst.

 5. Pats Pūķins nebūtu varējis veiksmīgāk iznīcināt Eiropas Savienību, kā to tagad mērķticīgi dara Humānisma fanātiķi Briselē.

  • Tieši tā!
   ” Bilinga piebilda, ka integrācijas procesi veicas labāk, ja personai dod tādas pašas tiesības kā pamatiedzīvotājiem. “”
   NE MŪŽAM!!! Katram savās mājās ir tādas tiesības, nevis SVEŠĀS MĀJĀS!!
   PROTESTĒJIET, SAPRĀTĪGIE CILVĒKI PRET ŠO NETAISNĪBU!!
   Nevar viena NEKOMPETENTA CACA diktēt savus noteikumus!! NĒ! UN VĒLREIZ, NĒ!!
   ŠIS IR MANAS MĀJAS UN ES NOTEIKŠU, kā uzvesties šiem DĪKDIEŅIEM, ja viņus vispār uzņemsim.
   Mums NAV JĀSTREBJ MERKALES savārītie mēsli, LAI STREB VĀCIEŠI, KURI ŠO bezjēdzību ievārīja.
   NAV LATVIJAI JĀNES ATBILDĪBA UN JĀDALĀS AR VIENU BEZSAMADZEŅU RADĪJUMU – MERKELI!! NAV!!

 6. Vai tik nesanāk tā ka Zviedrija ir vedusi maldināšanā imigrantus? Atļauj, pēc tam aizliedz…

 7. sūtīs pie mūsu lēnās …
  šai liels vōnis …

 8. tā būtu cūcība Atbildēt

  Paši ņem iekšā, paši lai tiek galā.

Draugiem Facebook Twitter Google+