×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
21. marts, 2013
Drukāt

Zviedrijas karaliene aicina rūpēties par Latvijas jauniešiem


Foto - LETAFoto - LETA

Vakar Rīgā viesojās Zviedrijas karaliene Silvija, kura apmeklēja galvaspilsētā notiekošo starptautiskās organizācijas “Mentor Latvija” ikgadējo tikšanos.


 

Zviedrijas karaliene Silvija ir starptautiskās organizācijas “Mentor Foundation”, kuras mērķis ir cīņa pret narkotiku lietošanu, viena no goda loceklēm. Zviedrijas karaliene piedalījās arī organizācijas “Mentor Latvija” rīkotajā seminārā “Ieguldīt jaunatnē – Latvijas nākotnē”. Seminārā karaliene Silvija un eksperti dalījās zināšanās un pieredzē, kā “Mentor” programmās ikviens uzņēmums un tā darbinieki var palīdzēt jauniešiem no ārpusģimenes aprūpes iestādēm pilnvērtīgi iekļauties sabiedrībā.

“Jaunieši ir svarīgi jebkuram uzņēmumam, jo tie ir nākotnes darbinieki un klienti, tādēļ uzņēmumi pasaulē arvien biežāk iesaistās sociālo problēmu risināšanā, investējot gan finanšu, gan nefinanšu resursus. Esam pārliecināti, ka prevencijai vienmēr nepieciešams mazāk līdzekļu nekā cīņai ar sekām, tādēļ ieguldījums jauniešu atkarību risku mazināšanā ir gudra un nozīmīga investīcija uzņēmuma ilgtspējīgā attīstībā. Taču diemžēl Latvijā korporatīvais atbalsts riska grupu jauniešiem pagaidām ir neizmantotā iespēja,” uzsver “Mentor Latvija” valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Čakste.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšniece Laila Rieksta-Riekstiņa norāda, ka patlaban Latvijā ārpusģimenes aprūpes iestādēs dzīvo vairāk nekā 1000 bērnu un jauniešu, kuriem pēc 18 gadu sliekšņa sasniegšanas šīs iestādes ir jāatstāj. “Atstājot aprūpes iestādi pēc pilngadības sasniegšanas, bērni visbiežāk nav gatavi uzņemties atbildību par savu dzīvi, nespēj iekļauties sabiedrībā un līdz ar to pakļauti dažādiem atkarību riskiem. Šiem jauniešiem ir nepieciešama uzticības persona – mentors, kas palīdzētu saprast, ko darīt ar savu dzīvi.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+