×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. februāris, 2012
Drukāt

Zviedrijas kroņprincese laidusi pasaulē meitiņu

viktorija

Zviedrijas kroņprincese Viktorija laidusi pasaulē meitu, Stokholmā paziņojis jaundzimušās tēvs princis Daniels.

“Šorīt plkst.4.26 (plkst.5.26 pēc Latvijas laika) piedzimusi 51 centimetru gara un 3,280 kilogramus smaga loti jauka maza princese,” paziņoja princis Daniels, piebilstot, ka pats šobrīd jūtas emociju pārņemts. Meitenīte ir pirmais princeses Viktorijas bērns un pirmais Zviedrijas karaļa un karalienes mazbērns. Viņa kļuvusi par otro pretendenti rindā uz troni. Gan mātei, gan meita klājoties labi.

Bērniņa vārds tikšot atklāts tuvākajās dienās, bet dienas vidū par godu viņas piedzimšanai karaliskajā pilī tiks izšauts salūts. Princese Viktorija kļuva par troņmantnieci 1980. gadā pēc konstitucionālās reformas, pēc kuras par troņmantnieku var kļūt monarha vecākais bērns neatkarīgi no dzimuma.

Viņa ir pirmā rindā uz troni un ir ārkārtīgi populāra Zviedrijā. Vairāki nesen veikti pētījumi liecina, ka vairumam zviedru princese Viktorija patīk labāk nekā viņas tēvs Kārlis Gustavs XVI, kas ir Zviedrijas karalis kopš 1973. gada un pēdējos gados iesaistīts vairākos skandālos. Princese Viktorija un viņas bijušais treneris un ilggadējais draugs Daniels Vestlings apprecējās 2010. gada 19. jūnijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+