Mobilā versija
+23.2°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
8. marts, 2016
Drukāt

Zviedrijas policija aicina sievietes nestaigāt apkārt vienām (11)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Estešundā, Zviedrijas ziemeļos, policija aicinājusi sievietes pēc tumsas iestāšanās nestaigāt apkārt vienām, jo pēdējā laikā pieaudzis uzbrukumu skaits sievietēm.

Policijas ieteikums izpelnījies pretrunīgu reakciju, tostarp Estešundas mēra Annas Sofijas Andešonas kritiku.

Policija preses konferencē pirmdien paziņoja, ka kopš 20.februāra tai ziņots par vismaz sešiem vardarbības gadījumiem pret sievietēm.

Reģiona policijas priekšnieks atzina, ka tā ir satraucoša tendence. Viņš sacīja, ka rūpēs par sieviešu drošību policisti tagad dodas ielās un aicina sievietes nestaigāt apkārt vienām pašām.

Viņš atklāja, ka minēto vardarbības gadījumu vidū ir izvarošanas mēģinājums pašā pilsētas centrā.

Policija vēlāk paziņoja, ka izmeklē arī sūdzības par uzmākšanos desmit gadus vecai meitenei autobusa pieturā.

Tomēr sabiedrība policijas rūpes uztvērusi ar dalītām jūtām.

Andešona, kura pārstāv Zviedrijā pie varas esošos sociāldemokrātus, paziņoja, ka nedošanās laukā no mājas nevar būt risinājums šādai situācijai, norādot, ka daudzas sievietes, piemēram, strādā nakts maiņā.

Viņa arī sacīja, ka būtu gribējusi, lai policija viņu laicīgi informē par gatavošanos nākt klajā ar šādu aicinājumu.

Tikmēr opozīcijā esošās Centra partijas pārstāvis Jūhans Hedīns norādīja, ka šāds aicinājums var tikai nobiedēt sievietes.

“Nav pareizi, ka aicina sievietes pielāgoties noziedzniekiem. Tas rada riskus aizvest cilvēkus nepareizā virzienā, ja upuriem jāpielāgojas vainīgajiem,” viņš piebilda.

Zviedrijas sabiedrībā tiek daudz runāts par to, vai rekordlielā imigrantu skaita uzņemšana pagājušajā gadā ir saistīta ar nesenajiem ziņojumiem par seksuālajiem uzbrukumiem sievietēm.

Janvārī policija Stokholmā atzina, ka tā noklusējusi informāciju par imigrantu jauniešu seksuāla rakstura uzbrukumiem sievietēm pēdējo divu gadu laikā Stokholmas mūzikas festivālā. Policija norādīja, ka vēlējusies izvairīties no galēji labējo noskaņojumu izplatīšanās Stokholmā.

Vēlāk janvārī galvaspilsētā aptuveni 100 vīrieši maskās uzbruka imigrantiem, solot aizstāvēt Zviedrijas pilsoņus pret imigrantu vardarbību.

Tomēr statistikas dati liecina, ka no Zviedrijā pastrādātajiem noziegumiem tikai nepilns procents ir saistīts ar bēgļiem.

Tikmēr vairāki starptautiskie mediji apsūdzēti par to, ka pārspīlē briesmas, kādas draud sievietēm Zviedrijā.

Estešundas policija raidorganizācijai SVT norādīja, ka vēlējusies mācīties no saviem kolēģiem Stokholmā.

“Policija jau iepriekš kritizēta par nedošanos laukā un cilvēku neinformēšanu. Es domāju, piemēram, kritiku saistībā ar festivālu “We Are Sthlm”. Tādēļ mēs tagad izvēlamies doties laukā un stāstīt. Protams, mēs nevēlamies biedēt cilvēkus, bet tai pašā laikā mums ir atbildība paskaidrot, kas notiek,” norādīja reģiona policijas priekšnieks.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Labi, ka viņi pie mums neraujas Atbildēt

  Labi, ka viņi pie mums neraujas, pārāk slikti dzīves apstākļi esot. Mēs jau paši arī to saprotam, bet, lai arī ar veiksmes stāstu, bet dzimtene…

 2. Jā, krīzes laika un pēckrīzes ieilgušā perioda (līdz mūsdienām) LV daudzskaitlīgie ap 300 000 ekonomiskie bēgļi tiešām daži ārzemēs arī sēž uz pabalstiem, bet nav dzirdēts, ka blieztu apkārt varojot vietējās sievietes, pieprasot lielākus pabalstus, organizējot teroraktus utt. Skumji. Sievietēm savā civilizētajā valstī jābaidās iziet uz ielas tikai tāpēc, ka valsts piekritusi uzņemt masveidā bēgļus ar radikāli atšķirīgu ticību, ieražām, kas mums šķiet mežonīgas. Trakākais, ka likumpārkāpēji pēc soda izciešanas būtu jādeportē uz dzimto zemi – neproti uzvesties, velcies atpakaļ, bet pret viņiem tiek piemēroti mīkstināti sodi!?

 3. Burvīgi, valstis dod patvērumu bēgļiem (no kā?), pabalstus, bet tie pateicībā uzbrūk šo valstu sievietēm nešķirojot vecumu. Apbrīnoju tos no augstā plaukta, kuri siekalām šķīstot salīdzināja LV kara un pēckara laika bēgļus ar šiem te, ar kauninošu pieskaņu mums – no sērijas, kā var neņemt, mēs taču paši. Tikai atšķirība tā, ka latvieši centās zibenīgi integrēties vidē, strādājot (galvenais, lai ir kur), pieņemot vietējos paradumus un likumus, cenšoties sevi parādīt no labākās puses. Kaut kā nav dzirdēts, ka mūsējie tad būtu labprātīgi ilgstoši sēdējuši uz pabalstiem, pieprasījuši sev labākus dzīves apstākļus un būtu varojuši vietējās sievietes, sākot no 10 gadu vecuma.

 4. Zviedrietes, jūs vairs neesiet brīvas savā valstī. Humānisms to diktē.

 5. laba ideja-izlaist laukā no cietumiem izvarotājus lai nav jābaro par velti,bet sievietes vienkārši saspundējam pagrabos un aizslēdzam,lai ir drošībā:). nav sieviešu,nav izvarotāju-super!

 6. Zviedrijas policija aicina sievietes nestaigāt apkārt vienām – aizmirsa pieteikt – valkāt paranžas un iziet uz ielas radinieka ( vīrieša ) pavadībā. Apsveicu zviedrus ar paranžu jaunievedumu!

 7. galēji malējais labais Atbildēt

  Ak tad labējais noskaņojums ir ļaunāks par izvarošanām?

 8. Tātad ko ? Opā, esam sasnieguši tādu dzīves līmeni, ka sievietes netiek ne uz darbu, ne arī no darba mājā. Ko nu ? Bērni nevar stāvēt autobusu pieturā, un gaidīt autobusu uz skolu, un pēc stundām, mājās braucot, izkāpt no autobusa, jo paliek viens pieturā, un kāds var uzbrukt?
  Jo tālāk, jo trakāk. Priekš kam tāda policija, un valsts likumi, sodi noziedzniekiem. Ja būtu kā ASV, kur mazākais sods ir vismaz 35 gadi cietumā, varbūt deģenerāti aizdomātos, bet ne musulmaņi. Tiem viss vienalga, ja pauti spiež.

 9. Vai gadījumā Zviedrijas ziemeļi neatrodas aiz polārā loka? Tad jau sanāk ka sievietes pusgadu dabūs tupēt mājās, bet vīrieši pārmīzuši jēgu klusām lavīsies uz veikalu pēc maizītes. Zviedru policisti patiesībā aicina darīt to pašu ko viņi jau dara – līdz ar tumsas iestāšanos aizbarikādējas un salien pa pagultēm.

 10. Poliči rule! Tātad, ja sieviete staigā apkārt viena, značit, uzprasās uz izvarošanu, ja? Laimīgie zviedru vīrieši! Kā es gribētu būs zviedrs!

 11. nākošais aicinājums būs vispār neiziet no mājām
  un tupēt pagultē ?
  Savā dzimtajā zemē !

Draugiem Facebook Twitter Google+