×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. maijs, 2013
Drukāt

Zviedrijas premjers: Krievijai “nav potenciāla”, lai uzbruktu

LETA/AFPLETA/AFP

Krievijai nav “nedz gribas, nedz potenciāla”, lai uzbruktu Zviedrijai, pirmdien sacīja Zviedrijas premjerministrs Frēdriks Reinfelts, šādi acīmredzot cenšoties mazināt bažas par pieaugošajiem Krievijas militārajiem draudiem.

“Man nešķiet, ka Krievija gatavotos uzbrukt Zviedrijai. Viņu drošības draudi ir citur,” viesojoties Hudiksvallas vidusskolā, Zviedrijas austrumos, sacīja premjers.

Reinfelta komentāri izskan neilgi pēc Lieldienās pieredzētajiem notikumiem, kad Krievijas bumbvedēji pielidoja tuvu Zviedrijas robežām. Lai uzraudzītu Krievijas lidaparātus, gaisā netika paceltas vis Zviedrijas kara aviācijas lidmašīnas, bet gan NATO lidmašīnas – no lidlauka Lietuvā.

Premjerministrs pirmdien atzina, ka Krievija stiprina savus bruņotos spēkus.

“Bet tas notiek no ļoti zema līmeņa. Krievijas armijai nav nedz gribas, nedz potenciāla, lai uzbruktu Zviedrijas teritorijai,” sacīja premjers.

Tostarp aizsardzības jautājumu eksperts Jūhans Tunbergers, kurš ilgus gadus strādājis Zviedrijas Aizsardzības jomas izpētes aģentūrā, uzskata, ka Reinfelts Krievijas militāro potenciālu novērtē par zemu. “Viņš nezina, par ko runā,” laikrakstam “Aftonbladet” sacīja Tunbergers. “Ja viņiem izdotos pārsteigt Zviedriju, viņi dažu stundu laikā varētu ieņemt Gotlandi.”

Premjera preses pārstāvis atteicās plašāk komentēt Reinfelta izteikumus, vien norādot, ka tā bijusi atbilde uz kāda skolēna jautājumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+