×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
4. septembris, 2013
Drukāt

Zviedrijas vēstnieks – aizsardzības speciālists


Foto - LETAFoto - LETA

Vakar darbam Latvijā Valsts prezidents Andris Bērziņš akreditēja Zviedrijas Karalistes jauno vēstnieku Henriku Landerholmu, kuram ir vairāk nekā 30 gadu pieredze militārajā jomā.

 

Pirms darba Latvijā vēstnieks vadīja Zviedrijas drošības spēku pārejas atbalsta komandu Mazārešarīfā Afganistānā. Iezīmējot pašreizējās Latvijas un Zviedrijas sadarbības aprises aizsardzībā, vēstnieks uzsvēra, ka piemērs tai ir abu valstu bruņoto spēku sadarbība Afganistānā. Jāatgādina, ka Zviedrija nav NATO dalībvalsts. Runājot par ekonomiskajām attiecībām, H. Landerholms pauda cerību, ka Zviedrijas uzņēmumu investīcijas Latvijā turpinās pieaugt. Pašlaik Zviedrijas uzņēmumi ir lielākie ārvalstu investori Latvijā.

H. Landerholms dzimis Vecajā Upsalā 1963. gadā. No 1991. gada bijis Riksdāga deputāts, kurš ievēlēts no moderātu partijas, darbojies Aizsardzības komitejā. 2003. gadā bija Fulbraita stipendiāts Delavēras universitātē ASV. No 2002. līdz 2008. gadam Zviedrijas Nacionālās aizsardzības koledžas prezidents un Zviedrijas Karaliskās kara zinātņu akadēmijas izpildkomitejas biedrs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+